Спортни игри Стартираха

Започнаха спортни игри на пропуски: 8, организиран от Министерството на младежта и спорта, Главна дирекция по спорта, Департамент по спортни дейности. Игри за зимни спортове в Източна и Югоизточна Анатолия започнаха в Муш.

14 от града Спортистите на 118 участваха в първенството, започнало в ски център Güzeldağ.

Атн, Ардахан, Битлис, Бингол, Байбурт, Гумушане, Ерзурум, Ерзинджан, Ван, Сивас, Карс, Тунджели, Хаккари и Мус 118 спортисти не участваха в турнира, не участваха спортистите от Игдир. В първия ден на състезанията се проведоха състезания по ски алпийски ски деца 1 жени и мъже, детски ски алпийски ски 2 жени и мъже.

Началникът на отдел „Спортни дейности“ на Министерството на младежта и спорта Ömer Kalkan, който направи изявления пред журналистите за състезанието, каза, че провинция 15 ще участва в състезанията преди, но провинция 14 участва в състезанията, защото няма участие от Iğdır.

Състезателят на 14 118 от провинцията припомни, че Ömer Kalkan, каза, че състезанията се изпълняват в красиво време.

Състезанията по щит в северната дисциплина, алпийски и сноуборд, добави той.

Спортистът от Naz Akkus, участващ в състезанието от Хаккари, заяви, че е дошъл да спечели златни медали и му се доверява.

Нила Демиртас от квартал Сарикамис в Карс заяви, че участва в състезанието като втора провинция и иска да се върне в Карс, като получи златни медали.

В състезанията, проведени в първия ден, Alpine Children 2 жени Gizem Seflek от Erzurum дойде на първо място, Ezgi Bulsu от Bingöl дойде втори, а Seyma Şahin от Gümüşhane - трета.

В детското състезание на 2 за алпийски дисциплини на първо място дойде Нихат Енес Лимон от Ерзурум, Умут Мохамет Сефлек от Ерзурум дойде на второ място, а Тункай Йозгеч от Битлис спечели третото място.

Alp Discipline Child 1 Sıla Kara дойде на първо място в Erzurum, Ceyda Özyanıkoğlu от Erzurum дойде на второ място, а Seher Erdoğan от Muş дойде на трето място.

Децата по алпийска дисциплина 1 мъже дойдоха първи от Битлис, Ибрахим Бухра Осканлы от Ерзурум и Емре Калан от Бингьол бяха трети.

Рамазан Оур от Ари дойде на първо място, Мюкахит Енес Доймаз от Битлис се класира втори, а Ерен Девран от Хаккари на трето място.

Мелике Арслан от Хаккари, Дилан Демир от Ари и Берна Йълмаз от Битлис спечелиха третото място.

Зилан Йозунч от Хаккари дойде първи в Айше Сайдам от Ари, а Зозан Малкоч от Ари на трето място.

В класическото състезание за ски мъже Адем Бартан от Ари се класира на първо място, Ömer Doğan от Ağrı се класира втори, а Zana Öztunç от Hakkari - трета.

8. Утре ще се проведат зимни спортни игри в Източна и Югоизточна Анатолия, като състезанията и церемонията по награждаването ще приключат.