Люис Хамилтън печели Голямата награда на Великобритания

Люис Хамилтън счупи рекорда, като спечели големия британски Гран При

Люис Хамилтън спечели Голямата награда на Великобритания за шести път в собствения си дом, отбелязвайки безпрецедентна победа. Така той нарече името си сред легенди.

14 През юли, 2019 Grand Prix на Великобритания направи история. Шофьорът на Monster Energy Люис Хамилтън спечели състезанието миналата неделя за шести път в кариерата си, ставайки най-успешният шофьор в историята на Гран При. Mercedes-AMG премина на пилота на отбора на Петронас Моторспорт, Ален Прост и Джим Кларк. Ален Прост печели същата надпревара пет пъти и спечели четирима световни шампиони. Джим Кларк е победител в Силвърстоун, Айнтри и Брандс Хетч с неговите ПП победи и две световни първенства.

Люис отбеляза успеха си с хиляди фенове, които купиха всички билети за състезанието. Той бе придружен от съотборника си Сребърни стрели Валтери Ботас, който завърши втори. Пилотите-чудовища отново направиха двойно. След състезанието хванахме Люис и ни разказаха един по един за шестте си победи в дома си Гран При. 34-годишният постави рекорд с тази победа.

ГОДИНИ И ГОДИНИ БРИТАНСКИ ПОБЕДИ

2008

Люис: „Спомням си първата Голяма награда, която спечелих тук на 2008. Тъй като не можех да се справя в 2007, показах голяма решителност да спечеля шампионата за моята страна Англия на 2008. За щастие в неделя валеше дъжд. - Не се притеснявайте. Вие го правите. Вали дъжд, можете да го направите - помня. Това беше един много приятен момент, засилваше смелостта ми. Влязох в състезанието с това чувство и започнах най-добре. "

2014

Люис: „На 2014 мечтаех да вляза в състезанията в кола, с която да се боря за световното първенство. Всъщност имах лошо елиминиране. Прибрах се у дома да прекарам нощта с баща ми, мащехата си и брат си. Бях в стаята си, с моите кучета и с баща си. Да бъдеш със семейството ми беше чувство, което наистина усили морала ми, когато наистина имах нужда от него. След добра домашно приготвена храна, аз се състезавах на следващия ден и свалих праха.

2015

Люис: „Този ​​период също беше незабравим. Всички билети бяха разпродадени. В началото на състезанието, ние изпреварихме, паднахме на трето място. Отидох напред и се борех с големи трудности. Наближаваха дъждовни облаци. Британският въздух ми даде да разбера. Затова смених гумите. И накрая, взехме правилното решение, като преминахме към гуми от среден клас в точното време. След това имах плавно състезание и спечелих втората граница на 10. "

2016

Люис: „Най-добрата част от Гран При е да се смесим с нашата публика. Не знам откъде е стигнало. Но след като спечели състезанието, излязох от колата и отидох до стаята на пилотите зад подиума. Но изведнъж спрях и казах: - Трябва да се върна долу и да видя тълпата. Изтичах обратно и видях тълпата. Отидох до преградата и се опитах да махна на всички. Това беше най-хубавото нещо, което някога се е случвало с мен.

2017

Люис: „Беше наистина страхотна година с невероятна кола, много по-бърза. Ние спечелихме най-добрата позиция като уловихме успеха на някои легенди като Джим Кларк. Това беше чудесно. Беше солиден уикенд. Когато тренирах, се класирах, състезавах се, бях най-бързият. Всеки кръг отново бе първи и най-бърз. Имахме страхотни моменти с феновете. Смятам, че всяка година сме все по-интегрирани с тях.

2019

Люис: - Това беше един от най-красивите дни, които си спомнях. Мислех за първата си победа в 2008. Вълнението, щастието и радостта бяха същите тази година. Прекарах много раси. Може да свикнеш с него, но не. Той беше страхотен като първия ми победител тук. Чувства се невероятно. Аз не съм този, който гледа статистиката. Всяко състезание за мен беше отделно събитие. Но е страхотно да мисля, че спечелих шест състезания и станах една от легендите. "