Луис Хамилтън чупи рекорд, спечелвайки Голямата награда на Великобритания

Люис Хамилтън счупи рекорда, като спечели големия британски Гран При

Люис Хамилтън спечели Голямата награда на Великобритания за шести път в собствения си дом, отбелязвайки безпрецедентна победа. Така той нарече името си сред легенди.

Историята е създадена на Голямата награда на Великобритания за 14 г., проведена на 2019 юли. Пилотът на Monster Energy Луис Хамилтън спечели състезанието, което се проведе миналата неделя за шести път в кариерата си, ставайки най-успешният пилот в историята на Гран при. Той подмина Ален Прост и Джим Кларк, шофьор на екипа на Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Ален Прост печели същата надпревара пет пъти и четири пъти става световен шампион. Джим Кларк е носител на победи в GP и две световни първенства с постиженията си в Silverstone, Aintree и Brands Hatch.

Луис отпразнува успеха си с хиляди фенове, които купиха всички билети за състезанието. С него беше и съотборникът на Silver Arrows Валтери Ботас, който завърши втори. Monster Pilots отново го удвои. Хванахме Луис след състезанието и той ни каза една по една от шестте си победи в Гран при на дома си. 34-годишният спортист счупи рекорд с тази победа.

ГОДИНИ И ГОДИНИ БРИТАНСКИ ПОБЕДИ

2008

Люис: „Спомням си първото Гран При, което спечелих тук през 2008 г. Тъй като се провалих през 2007 г., показах голяма решителност да спечеля шампионата през 2008 г. в моята страна, Англия. За щастие в неделя валеше. Брат ми влезе в стаята ми и каза: „Не се притеснявай. Можеш да го направиш. Вали, спомням си, че каза. Беше много приятен момент, той увеличи смелостта ми. Влязох в състезанието с това чувство и стартирах най-добре. "

2014

Люис: „На 2014 мечтаех да вляза в състезанията в кола, с която да се боря за световното първенство. Всъщност имах лошо елиминиране. Прибрах се у дома да прекарам нощта с баща ми, мащехата си и брат си. Бях в стаята си, с моите кучета и с баща си. Да бъдеш със семейството ми беше чувство, което наистина усили морала ми, когато наистина имах нужда от него. След добра домашно приготвена храна, аз се състезавах на следващия ден и свалих праха.

2015

Люис: „Този ​​период също беше незабравим. Всички билети бяха разпродадени. В началото на състезанието, ние изпреварихме, паднахме на трето място. Отидох напред и се борех с големи трудности. Наближаваха дъждовни облаци. Британският въздух ми даде да разбера. Затова смених гумите. И накрая, взехме правилното решение, като преминахме към гуми от среден клас в точното време. След това имах плавно състезание и спечелих втората граница на 10. "

2016

Люис: „Най-добрата част от тази Гран при се смеси с нашата публика. Не знам къде съм мислил да направя това. Но предполагам, че слязох от колата, след като спечелих състезанието и отидох в стаята на пилотите зад подиума. Но изведнъж спрях и казах: „Трябва да сляза долу и да видя тълпата. Изтичах обратно и видях тълпата. Опитах се да се кача до бариерата и да махна на всички. Това беше най-готиното нещо, което ми се е случвало по това време. "

2017

Люис: „Беше наистина страхотна година с невероятна кола, много по-бърза. Ние спечелихме най-добрата позиция като уловихме успеха на някои легенди като Джим Кларк. Това беше чудесно. Беше солиден уикенд. Когато тренирах, се класирах, състезавах се, бях най-бързият. Всеки кръг отново бе първи и най-бърз. Имахме страхотни моменти с феновете. Смятам, че всяка година сме все по-интегрирани с тях.

2019

Люис: „Това беше един от най-хубавите дни, които си спомням. Мислех за първата си победа през 2008 година. Вълнението, щастието и радостта бяха абсолютно еднакви тази година. Състезавал съм се много. Може да си помислите, че ще свикнете, но това просто не се случва. Беше страхотно като първата ми победа тук. Чувствате се невероятно. Не съм човек, който гледа статистиката. Всяко състезание беше различно събитие за мен. Но е страхотно чувство да мислиш, че спечелих шест състезания и станах легенда.