12 медал от турските атлети на балканския шампионат по триатлон

медал от турски спортисти на шампионат по триатлон по балкан

Състезанията приключиха в първия ден на балканското първенство по спринтов триатлон 2019 ETU, организирано с подкрепата на Столичната община Истанбул. Звезди, младежи и елитни спортисти се състезаваха в първенството Турските спортисти спечелиха медала 12.

Турската федерация по триатлон от столичната община в Истанбул (IBB), организирана с подкрепата на Балканското първенство по триатлон, започна на плаж Eagle. В първия ден на първенството, проведено в Истанбул за първи път, спортисти се състезаваха в звездите, младежите и елитните категории.

Започва с подгряващи проучвания в ранните сутрешни шампионат, където спортисти от над страни 16 500, заедно с Турция. Започвайки с мъжките и женските надпревари в звездите, спортистите първо преплуваха 400-метровата писта. Тогава звездите, които карат мотоциклетиста на 10, се бориха за първото място, пробягайки 2 хиляди 400 метра. В края на състезанието Ипек Гюнад спечели въжето. Мъжки шампион на звездите беше друг спортист Барту Йорен.

Шампионът за мъже Барту Йорен каза, че в края на състезанието има добър лагер и период на подготовка. Ören каза, че плуването и колоезденето са лесни и той каза: „Имам малко затруднения в първия 1200 метър на бягането. Във втория метър 1200 се озовах. Бях трети на Балканското първенство в България на 2017, а днес завърших напред. Следващата ми цел е да постигна класиране и първо място в европейските първенства. “

В предизвикателния курс се проведе второто състезание за деня в категория младежи. В тази категория спортисти се състезаваха в плуване на 750 метра, колоездене на 20 километри и бягане на етап на 5 километри. В състезанието за мъже Ерик Логоз Лоринц от Румъния излезе на първо място, а Мехмет Фатих Давран завърши втори. Делия Оана Дудау от Румъния се включи в надпреварата за млади жени. Турският атлет Елиф Полат завърши втори, а Айшенур Акар завърши трети.

Последните състезания за деня се проведоха в елитната категория. Надпреварата, която беше сцена на спиращата дъха борба на спортистите, целящи да се издигнат в класацията на ETU, се проведе на същите измерения на пистата като младежите. Гюлтигин Ер от турския национален отбор зае първото място в мъжкия подиум, а женската хърватска спортистка Зеджика Миличич спечели златен медал.

Като заяви, че е стартирал триатлон на 17, шампионът на елитната категория Gültigin Private 5 каза, че се занимава с триатлон от години и каза: "Аз нямах никакви затруднения, защото бях спортист по плуване. Предимство за нас беше, че велоалеята е изградена върху равна повърхност. Направих всичко възможно в бягането. На четвърто място в Европа по младежите преди и трябваше Балкани трети, Турция Champ четири години. Триатлонът е спорт, който достига своя връх в по-старите възрасти и затова приемствеността е много важна. Искам да продължа този спорт и да стана европейски и олимпийски шампион. "

В края на деня се проведе церемонията за връчване на трофеи и медали. Спортистите получиха своите медали от заместник-кмета на Картал Октай Аксу и протокола. Турция е завършил състезанието с общо 12 4 неделя медал август ще продължи в категория възрастова група.