Велосипеден спортен център Кайсери

център на колоездене

Kayseri 20-21-22 Септември 11 Grand Prix Erciyes и обиколка на международните състезания по шосейни колоездене на Kayseri 100 състезатели от страната бяха мястото на борбата.

Erciyes, който се превърна в център на световни колоездачни екипи за тренировъчни лагери на голяма надморска височина, подсилва имиджа си с международни състезания. Kayseri, който беше домакин на международни състезания по пътно колоездене, които отбелязаха олимпийските игри 2020 в Токио през предходната седмица, 20-21-22 беше сцена на борбата на майсторите педалисти от цял ​​свят с състезанията за Grand Prix Erciyes и Tour of Kayseri през септември.

Международен съюз UCI Колоездене (Union Cycliste Internationale), организирани от Федерацията Колоездене и Турция, община Столична Кайсери, Ерджиес Inc. и Velo Erciyes с подкрепата на публичните институции и организации. В допълнение към конкурсите, Турция; 11 професионални спортисти по колоездене от 100 страни, включително Беларус, Украйна, Казахстан, Азербайджан, Кувейт, Катар, Бахрейн, Мароко, Ирак и Алжир. Турските спортисти се приближиха до Олимпиадата с резултатите си в тези състезания.

Състезанията започнаха с 143-километровата обиколка на Grand Prix Erciyes, завършила с 133 km на втория ден и 153 km на обиколка на Кайсери на третия ден. В стадия на Гран При Ерчиес Николай Шумов от Националния отбор на Беларус спечели първото място, Онур Балкан от Столичния колоездачен отбор Салкано Сакария дойде на второ място, а Ахмет Оркен от същия отбор остана трети. Най-добрият отбор по колоездене получи отбора за спортно колоездене VIB от Бахрейн, а най-младият спортист беше Азен Габиден от Националната писта на Казахстан.

В първия етап на обиколката на Кайсери Станислав Бажков от националния отбор на Беларус излезе на първо място, Ахмет Оркен от Столичния велосипеден отбор на Салкано Сакария дойде втори, а Азен Габиден от Националната писта на Казахстан остана трети.

Кмет на Столична община Кайсери Вторият етап от обиколката на обиколката на Кайсери, която Мемдух Бююккылич започна с управителя на Кайсери Шемус Гюнайдин, беше спечелен от почетния председател на столичния отбор по колоездене на Салкано Сакария. Оюжан Тиряки от същия отбор се класира втори, а Елчин Асадов от VIB Sports Cycling Team се класира на трето място. Столичният велосипеден екип на Salcano Sakarya постигна успеха като най-добрият отбор от състезанието „Tour Of Kayseri“.