Жалбите ще бъдат датирани с електронна система за уведомяване

с електронна система за уведомяване ще бъде датата на оплакване
с електронна система за уведомяване ще бъде датата на оплакване

Bakan Turhan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katılımıyla Sheraton Ankara Otel’de düzenlenen Elektronik Tebligat Tanıtım Programı’nda yaptığı konuşmada, dünyanın bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda daha önce hiç olmadığı kadar iç içe bir dönemden geçtiğini söyledi.


Günden güne gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin, gerek insan hayatının gerekse kamu işleyişinin ayrılmaz parçası haline geldiğini belirten Turhan, “Günümüzde ulaştırmadan savunmaya, sanayiden sağlığa, eğitimden adalet hizmetlerine kadar bilgi ve iletişim teknolojilerinin nüfuz etmediği alan bulunmuyor. Bir yandan her şey daha akıllı hale gelirken öbür yandan daha fazla veri teknolojik sistemler içinde tutuluyor.” dedi.

Изтъквайки, че прехвърлянето, производството, споделянето и достъпът на физическа информация до цифровата среда означава затруднение както за хората, така и за институциите, Турхан каза, че те се опитват да направят това като министерство.

“PTT görevini layıkıyla yaptı”

Търхан заяви, че те правят това, за да затворят разстоянията, да имат лесен достъп до информация, да осъществят комуникацията по здравословен начин и да улеснят лесното. той каза да направя.

Turhan, Elektronik Tebligat Sistemi’nde PTT’nin üstlendiği role dikkati çekerek şöyle konuştu:

“PTT, Elektronik Tebligat Sistemi’nin kurulumu noktasında üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdi. Sistem, fiziki olarak günlerce süren tebligat işleminin e-tebligat uygulamasıyla saniyeler içinde ilgilisine ulaştırılması üzerine kurgulanmıştır. Böylece adalet sistemimizin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde işlemesine imkan sağlamış olmaktayız. Yaklaşık bir yıldan beri yürürlükte olan Elektronik Tebligat Sistemi’nin uygulanmasında 1 Ocak 2020 itibarıyla yeni bir safhaya geçilmiştir. Sistemin, Adalet Bakanlığımızın çalışmasıyla kısa sürede yaygınlaşacağı inancındayım.”

“Sistem dijital uygulamalara entegre edildi”

Търхан подчерта, че системата представлява един от най-важните етапи на стратегията за дигитална трансформация и че е интегрирана в цифрови приложения като електронно управление.

Bakan Turhan, yeni kullanıcılarla genişleyecek sistem için yeterli kapasiteye sahip olunduğunu belirterek, “Sistemin işlemesi noktasında sorun bulunmuyor. Artık uygulama zamanı.” diye konuştu.

Elektronik tebligat adresi alma zorunluluğu olan 1 milyon 200 bin hesabın, sahipleri tarafından aktif hale getirilmeyi beklediğini dile getiren Turhan, “Elektronik Tebligat Sistemi ile gecikmeler ve bu gecikmelerden kaynaklanan aksaklıklarla mağduriyetler tarih olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Turhan, sistemin en önemli katkılarından birinin de doğaya olacağına dikkati çekerek, “Geride bıraktığımız yıl içinde 19 milyon tebligat sistem üzerinden ilgililere ulaştırılmıştı. Böylece 8 bin ağaç kesilmekten kurtulmuş oldu. İnşallah kurtarılan ağaç sayısı yüz binleri bulacak. Ayrıca çok ciddi oranda maddi tasarruf da sağlanacak. Geçen yıl sistem üzerinden yapılan gönderimlerle sağlanan tasarruf 200 milyon lirayı buldu.” dedi.

Като заяви, че всички работи, технологични системи, които се прилагат на практика, са за хората и за страната, Турхан покани свързаните страни да създадат своите електронни адреси за уведомяване възможно най-скоро.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten de Elektronik Tebligat Sistemi’ni 6 ay gibi kısa bir sürede geliştirerek, ilgililerin hizmetine sunduklarını kaydetti.


sohbet

Feza.Net

Бъдете първите, които коментират

Коментари

Свързани статии и реклами