Шофьорите говориха за плътността на 2 автобуса в Истанбул

Говорейки за интензивността на автобуса в автобуса в Истанбул
Говорейки за интензивността на автобуса в автобуса в Истанбул

Шофьорите на автобуси, които вчера бяха в социалните медии, принадлежащи на филиала на İBB, Bus Inc., говориха за интензитета на 2 линии. Изтъквайки, че в неделя сутринта имаше толкова много пътници, дори в нормални дни без епидемия, шофьорите заявиха, че търсят намерение в инцидента.


Dün (29 Mart Hazar günü) sosyal medyaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Otobüs AŞ’ye bağlı 2 hatta yaşanan yoğunluğa dair görüntüler yansımıştı. Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanan bu yoğunluğun bu zamana kadar görülmemiş bir hareketlilik olduğunu tespit eden İBB,  sıra dışı hareketlilik üzerine her iki otobüste de şoförlerin ikazına rağmen 50’ye yakın kişinin bir anda bindiğini tespit etmişti.

Olayın daha iyi anlaşılması için her iki hatta o saatte otobüsleri kullanan şoförlerin bilgisine başvuran İBB, “Hiçbir Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanmayan hareketliliğin, sokağa çıkma oranının yüzde 90 azaldığı İstanbul’da bugün gerçekleşmesi şüphe ile karşılanmıştır” tezini ve “Sırf İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak için yapılan bu organize kötülük”olduğu gerçeğini doğruladı.

„Смятам, че това е CUMP“

№ 62, описваща момента на инцидентаKabataş Hattı / B1530 No’lu otobüsün şoförü Ertuğrul Arslan,  Pazar sabahı saat 06:15’te o 47 yolcunun tek duraktan bir anda binmesinin, hiç görülmemiş imkansız biz şey olduğunu söyledi. Araçta o ana kadar 3-4 tane yolcu bulunduğuna dikkat çeken Arslan, araca sonradan bir kişinin, “Niye susuyorsunuz, niye Beyaz Masa’yı aramıyorsunuz. Bu adam niye bu kadar çok yolcu alıyor?” dediğini belirtti. Şoför, “Sonradan da öğrendik, arkadan birisi kamerayla çekiyormuş. Ben bunun bir kumpas olduğunu düşünüyorum. Bu hatta Pazar sabahı bu saatte bu kadar yolcunun olması görülmemiş bir şey, imkansız” ifadelerini kullandı.

„НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА БЪДЕ ПЪТНИК ВСЕКИ НОРМАЛЕН ДЕН“

От друга страна, Ахмет Тиряки, шофьорът на автобус номер 146 по линията Boğazköy-Bakırköy - A1737, каза, че се движел около 05:40 в неделя сутринта и е от 10 до 1-2 спирки. Пътниците бяха запълнили местата си. На третата спирка никой не ме послуша, въпреки че предупредих пътниците: „Не се качвайте на борда, празните превозни средства ще бъдат до 5 минути, за да се поддържа социалното разстояние“. Качиха се в колата при нападение. Работя по същата линия от 3 години. Не е възможно този пътник да бъде по това време в неделя в този проблемен период. Не е възможно да не се търси намерение “, каза той.

От друга страна, в снимките на камерите на момента на пътуването се вижда, че коронавирусните плакати на IMM и „Защитете социалното си разстояние, оставете това място празно“ бяха залепени върху автобусите.


sohbet

Feza.Net

Бъдете първите, които коментират

Коментари

Свързани статии и реклами