Международните състезания по планинско колоездене Erciyes продължават

Международно вълнение за планинско колоездене в Erciyes

Проведе се етап на MTB купа на Kayseri на международните състезания по планинско колоездене Erciyes, подкрепени от община Kayseri Metropolitan. В състезанията, проведени в 4 категории, състезателите изминаха велосипед 26 км по трудните писти на Erciyes. Украинците събраха всички награди за мъже и жени.

Международните състезания по шосейни велосипеди, които стартираха в Кайсери на 3 септември и завършиха успешно, продължават между 17 септември и 11 октомври с 2 състезания по планински велосипеди, 15 от които спускане.

Столична община Kayseri, Erciyes Inc., Erciyes Асоциация за спортен туризъм на височина, Velo Erciyes, организирана от Международния съюз по колоездене от UCI (Union Cycliste Internationale) и Турска федерация по колоездене и сътрудничество RATE агенция за развитие, Sport Inc., Kayseri Transport Inc. Педалите бяха завъртени в етапа на Kayseri MTB Cup на международните планински велосипедни състезания Erciyes, който се проведе с подкрепата на дирекцията по здравеопазване и публичните институции и организации.

Състезания на Kayseri Erciyes, проведени в Турция, особено Украйна, 32 състезатели от Франция. Крос кънтри олимпийските състезания с планински велосипеди C1 се провеждаха в 5 различни категории: елитни мъже, елитни жени, юноши младша възраст, младши жени и откриване. Спортистите се изпотиха, като изминаха общо разстояние от 2.200 км по време на състезанието на пистата, построена на 26 метра в Erciyes, в условия на терен нагоре и надолу.

В състезанията за Купата на Kayseri MTB Дмитро Титаренко от украинския национален отбор по колоездене стана втори, Александър Коняев стана втори, Владимир Козловски трети, докато Ирина Попова първа, Ирина Слободян втора и Мария Шерстюк стана трета в националния отбор на Украйна по колоездене.

В стартовата категория на първо място се класира Александър Худима от Националния отбор по колоездене на Украйна, Фуркан Аккам от Велосипедния отбор на Брисаспор стана втори и Ахмет Едебали от Клуба за младежки и спортни дейности Кайсери стана трети.

Давут Думан от Клуб за младежки и спортни дейности Kayseri се класира първи при младежите, докато Младежкият и спортен клуб Talas İremnur Korkmaz стана първи при жените младши.

Успелите в състезанията спортисти получиха своите награди на церемония. Награди Kayseri Erciyes A.Ş. Председател на Съвета на директорите д-р. Мурат Кахид Чънги го представи.