5. Обявен шампион по ветроходна купа за русалки за жени

Победителят в купата беше отборът на Eker за ветроходство за жени. MSI женският отбор по ветроходство зае второто място, а екипът по ветроходство White Angels зае третото място.

Купата на русалките за русалки за жени, която придоби международно измерение през петата си година, се проведе на 5 септември. Победителят в купата беше отборът на Eker за ветроходство за жени. MSI женският отбор по ветроходство зае второто място, а екипът по ветроходство White Angels зае третото място.

Отборът на MSI за жени по ветроходство спечели първото място в клас IRC 1, отборът по ветроходство Eker за жени първото място в клас IRC 2, Отборът по ветроходство за жени Özay първото място в клас IRC 3, Отборът по ветроходство Alize за жени първото място в клас IRC 4 и Екипът по ветроходство на ветроходния клуб на Истанбул първото място в класа за пътешественици.

Тази година 5 отбора, включително екип от руски жени по ветроходство, се състезаваха в купата по ветроходство за жени Mermaid, която придоби международно измерение през петата си година. Корпоративен отбор по ветроходство за жени, който се бореше с индивидуалните ветроходци за купата на жени, Турция се проведе под егидата на един ден в сътрудничество с Федерацията на ветроходството на ветроходния клуб и Истанбул. Две състезания се проведоха на пистата Фенербахче - Кадебостан - Адалар, като географски и шамандури. В най-добре коригираното класиране на времето (като цяло), отборът по ветроходство на Eker за жени спечели първото място, отборът по ветроходство на MSI за жени се класира на второ място, а екипът по ветроходство White Angels, състоящ се от руски отбор по ветроходство от Русия, се класира на трето място.

Arzu Çekirge Paksoy, член на Организационния комитет на женската купа по ветроходство „Русалка“, беше организиран, за да увеличи интереса на жените към ветроходството и да подкрепи женското ветроходство у нас; За нас е удоволствие да организираме купата за ветроходство за жени „Русалка“, която стартирахме през 2016 г. за първи път с лозунга „Плаваме за добро“, в продължение на 5 години. Отдаваме голямо значение на овластяването и съществуването на жените в спорта, както във всички области на живота. С тази перспектива и осъзнаване на социалната отговорност, и двамата въвеждаме жените в ветроходството и даряваме част от доходите си на НПО, работещи върху жените. По този начин жените, участващи в нашата купа, се състезават джентълменски и ни помагат да променим живота на други жени. За да се докоснем до живота на повече жени и да разпространим добротата, ние каним всички институции и жени, които се интересуват от ветроходството, да участват в купата по ветроходство за жени Mermaid през следващите години ”.

Членът на организационния комитет по ветроходство „Русалка“ за жени Даяна Мисим каза: „Тази година нашата купа зае своето място в международния календар с ценния принос и инициативи на ветроходния клуб в Истанбул и имаше решаващо значение за сбъдването на една мечта. През следващите години се стремим да увеличим нашата купа с участието на нови национални и международни отбори. В рамките на купата достигнахме до 25 жени моряци с общо 10 различни ветроходни екипа, включително 2 корпоративни компании, 2 индивидуални женски ветроходни екипа, 39 неправителствени организации и 450 университетски женски ветроходни екипа. 70 процента от този брой са жени, които за първи път се срещат с ветроходството ” каза той.

Казвайки, че подобни организации са много важни за развитието на ветроходството у нас, членът на Организационния комитет по ветроходство на Mermaid Women Serap Gökçebay каза: „Има около 8 хиляди лицензирани спортисти, регистрирани във Федерацията по ветроходство, но за съжаление дори 5 процента от тях не са жени. "Направихме задача да прекъснем този цикъл и виждаме, че постигнахме целта си с нарастващ интерес всяка година."