Турският шофьор Салих Йолуч направи история в Льо Ман 24 часа!

Турският пилот Салих Йолуч влезе в историята на 24-часовите състезания в Льо Ман!

Отборите, състезаващи се с Aston Martin, постигнаха двойни победи в „24 часа състезанието в Льо Ман, което се приема като маратон на моторните спортове, състезанията продължават 24 часа без прекъсване, а издръжливостта и ефективността се тестват, както и скоростта.

Екипите, състезаващи се с Aston Martin, постигнаха двойни победи в „24-часовото състезание в Льо Ман, което се счита за маратон на моторните спортове, състезанията продължиха 24 часа без прекъсване и бяха изпробвани издръжливостта и ефективността, както и скоростта. Турският състезателен пилот Салих Йолуч, който се състезаваше в TF Sport номер 90 в Световното първенство по издръжливост и се издигна до лидерството през нощта, а съотборниците му спечелиха състезанието с превозни средства на Aston Martin в аматьорския клас, запазвайки мястото си в останалата част. С победата Салих Йолуч успя да стане първият турски пилот, спечелил в Льо Ман. От друга страна, екипът на Aston Martin AMR номер 97, който дълго време е лидер в GTE Pro, успя да стане победител.

88 часа в Льо Ман през 2020 г., проведено за 24-и път, започна в 15.30 часа в събота и завърши в 15.30 часа в неделя. В класа GTE Pro, където се състезаваха 8 автомобила, битката за победа беше между AF Corse номер 51 и отбора на Aston Martin номер 97. Aston Martin, номер 97, който се издигна до лидерство в нощния клас, спокойно запази мястото си в останалите дивизии и спечели състезанието с 1 минута и 33 секунди. Така Aston Martin спечели първата си победа след 2017 г. и направи двоен подиум с отбор номер 95.

Салих Йолуч успя да стане първият турски пилот, спечелил в Льо Ман

97-ият отбор на Aston Martin AMR, който отдавна е лидер в GTE Pro в световното първенство за издръжливост, успя да стане победител. Освен това турският състезателен пилот Салих Йолуч и неговите съотборници, които се състезаваха в TF Sport номер 90 и се издигнаха до лидерството през нощта, запазиха мястото си в останалата част и спечелиха състезанието с автомобили на Aston Martin GTE в аматьорския клас. С победата Салих Йолуч успя да стане първият турски пилот, спечелил в Льо Ман. 97 Aston Martin в клас GTE Pro и 90 TF Sport Aston Martin в клас GTE Am продължават да водят.