Двойни победи през уикенда от Toyota Gazoo Racing

Toyota Gazoo Racing Team, в края на WRC ралито в Турция миналата седмица, се показа сред най-важните състезания в света и извоюва двойна победа, като спечели 24-часовото състезание в Льо Ман.

Предизвикателни чакълести етапи и идване при високи температури победителят в рали Турция се откроява като успех при привличането на много гласове, подписали Gazoo Racing Toyota, последван от последния ден на състезанието в вълнение в края, той излезе първи с Elfyn Evans.

Преминавайки безпроблемно етапите, Евънс завърши състезанието на първо място с разлика от 35.2 секунди и в шампионата на пилотите победи съотборника си Себастиен Ожие с 18 точки и достигна първото място с 97 точки. Докато Elfyn Evans взе втората победа за името на марката, Toyota успя да спечели в 5 от топ 3 състезания.

Турция в състезание поради проблеми, изпитани, докато ралито на Себастиен Огиер tamamlayamazk, 19-годишният пилот Кале Рованпера продължи впечатляващото си представяне в четвъртия WRC. С тези резултати TOYOTA GAZOO Racing запази позицията си на върха, като увеличи точковата разлика от най-близкия си съперник до 9 в Brands Championship.

Toyota Gazoo Racing, рали на Турция след датата 8 до 11 октомври ще се състезава в ралито на Сардиния в Италия. Toyota отново ще се стреми към върха в състезанието, известно със своите бързи и тесни етапи.

Победата на Toyota за трета поредна година в Льо Ман

TOYOTA GAZOO Racing успя да излезе на върха на подиума за трети пореден път в Световното първенство по издръжливост „Le Mans 24 Hours“, друга категория автомобилни спортове. Докато състезателният автомобил TS050 HYBRID беше в главната роля на поредния успех на Circuit de la Sarthe Circuit, Toyota GAZOO Racing стигна до шампионата през 2019-2020 FIA World Endurance Championship преди края на сезона и носи името си на върха.

Себастиен Буеми, Казуки Накаджима и Брендън Хартли, номер 8 TS050 HYBRID автомобил измина над 5 хиляди километра и спечели състезанието с пет обиколки. В същото време този екип от пилоти достигна лидерството на световното първенство. Себастиен Буеми и Казуки Накаджима спечелиха в Льо Ман за трети пореден път и се присъединиха към седем пилоти в тяхната 97-годишна състезателна история. Брендън Хартли стана победител в това специално състезание за втори път тази година след 2017 г.

Toyota TS1000 HYBRID с задвижване на четирите колела с 050 к.с. постави нови стандарти с производителността и ефективността, които демонстрира в състезанието 24 часа в Льо Ман. TS2012 HYBRID консумира 1 процента по-малко гориво от първото поколение LMP35 хибриди, използвани през 050 г., и може да завърши 1 кръг с 10 секунди по-бързо. TS050 HYBRID също държи рекорда за най-бърза обиколка, както и четири полюса и три победи подред.

Този успех в състезанията за издръжливост на Toyota вдъхнови раждането на хипер автомобила на име GR Super Sport, роден в Льо Ман. Това превозно средство беше показано за първи път чрез обиколка на обществена писта преди началото на състезанието.

Последното състезание за сезона в Льо Ман ще се проведе на 14 ноември 2020 г. в Бахрейн.