Hyundai i20 WRC Рали на Турция ден за отчитане на

Сезонът на Световния рали шампионат, който беше прекъснат поради епидемията от коронавирус, се възобнови на 4 септември в съответствие със специалните предпазни мерки и правилото за социална дистанция, а вълнението продължи от там, където спря. От Танак, естонският пилот на отбора на Hyundai, спечели естонското рали в дома си миналата неделя, като спечели и първото си място под марката Hyundai. Hyundai Motorsport, сега в петото състезание за сезона, идва в Мармарис с цел да спечели ралито на Турция.

Един от най-важните туристически центрове на страната ни, който ще се проведе между 18-20 септември Рали на Турция в Мармарис, гости ще бъдат световноизвестни пилоти на уникалните гори и дълбокото синьо море. Легендарният френски пилот Себастиен Льоб, който е девет пъти в кариерата си световен шампион по рали, ще бъде зад волана на Hyundai i20 Coupe WRC. Белгиецът Тиери Нювил и естонецът От Танак, един от най-важните козове на отбора, ще се борят яростно за подиума в Мармарис. От Танак, който зае третото място в класацията на пилотите и увеличи резултата си до 66, ще бъде най-големият коз на Hyundai.

Състезанието, което ще се проведе на етапите в Мармарис, Ула и Датча, привлича много внимание със своята трудна земя и пресечени борови гори. Протоколите Covid-19 на Министерството на здравеопазването на FIA и TC ще бъдат приложени за създаване на безопасна среда в организацията.