Suzuki е шампион в MotoGP след 20 години

Шампион на Suzuki в motogp след годишна пауза

Испанската пилотка на отбора на Suzuki Ecstar, Джоан Мир, обяви първенството си преди финалната надпревара на Световното първенство MotoGP 2020. Младият пилот Мир, който вкара 4 точки на най-близките си съперници в надпреварата, която се проведе в продължение на 27 обиколки на 29-километровата писта Рикардо Тормо във Валенсия, Испания, даде на отбора радост от първенството рано с отличното си представяне.

Всички резултати, получени от двамата испански пилоти на Team Suzuki Ecstar, Джоан Мир и Алекс Ринс, са към Suzuki; Той спечели три различни победи наведнъж: Шампионат за пилоти, Отборно първенство и Фабрично първенство. Тези постижения са от особено значение и за Suzuki, тъй като Suzuki Motor Company празнува 100-годишнината си тази година. 20 години след последното световно първенство в премиерния клас, Suzuki, който си върна MotoGP World Championship, също празнува този успех, като остави 60 години назад в автомобилния спорт тази година.

Испанският пилот на екипа на Suzuki Ecstar, Джоан Мир, спечели 2020-то състезание за сезона на Световното първенство MotoGP 13, най-важната организация на мотоциклетни състезания. Мир, който току-що изкара втория си сезон в горната класа на MotoGP, показа превъзходно представяне в надпреварата, проведена в продължение на 4 обиколки на 27-километровата писта Рикардо Тормо във Валенсия, Испания, и даде радост на отбора рано от шампионата. И накрая, след като Кени Робъртс-младши даде на Suzuki шампионска титла през 2000 г., Mir прекрати дългото чакане, като по този начин отново донесе титлата на MotoGP World Championship на Suzuki след 20 години. В края на състезанието Мир вкара 29 точки пред най-близките си съперници, като по този начин взе титлата на шампионат преди състезанието за закриване. Всички резултати, получени от двамата испански пилоти на Team Suzuki Ecstar, Джоан Мир и Алекс Ринс, са към Suzuki; Той спечели три различни победи наведнъж: Първенство на пилоти, Отборно първенство и Фабрично първенство.

Шампионатът пристигна в най-специалното време!

Световното първенство за пилоти през 2020 г. беше 2017-ра титла за Джоан Мир, която беше шампион в клас Moto3 през 2 г., и 16-та титла на Suzuki. Мир се откроява като десетият пилот в историята, който печели шампионат със Suzuki във всички категории и седмият, който триумфира в класа 500cc / MotoGP. Шампионатът, спечелен от екипа Suzuki Ecstar, също е от особено значение за Suzuki, тъй като Suzuki Motor Company празнува своята 100-годишнина тази година. 20 години след последното световно първенство в премиерния клас, Suzuki, който си върна световния шампионат MotoGP, също празнува този успех, оставяйки 60 години назад в автомобилния спорт тази година. Екипът на Suzuki Ecstar е записал името си със златни букви в историята като първият отбор, спечелил Световното първенство по отбори в историята на Suzuki.

Победа в трудната година

Оценявайки шампионата, Тошихиро Сузуки, президент на Suzuki Motor Corporation, заяви, че са спечелили MotoGP, най-голямата серия от мотоциклетни състезания в света през трудна година; „През 2020 г. поздравявам и благодаря на екипа Suzuki Ecstar и Joan Mir за спечеленото световно първенство MotoGP в безпрецедентен и предизвикателен сезон в сянката на COVID-19. Също така поздравявам и благодаря на Алекс Ринс за неговия невероятен принос в шампионата и все още се бори за второто място. 100-годишнината на Suzuki и в такава незабравима година станахме шампиони в MotoGP, най-високата серия от мотоциклетни състезания в света. За нас мотоциклетът е един от важните сектори, стартиран от нашите старейшини, който продължава от много години. Бих искал да благодаря на нашите клиенти, фенове и дилъри, които винаги са подкрепяли Suzuki, както и на всички доставчици и спонсори, които ни подкрепят. Бих искал да благодаря на нашия екипаж, пилоти и целия персонал от японските Miyakoda и Ryuyo, които подкрепиха това събитие. "От деня, в който се върнахме в MotoGP, аз се гордея с екипа, който е преодолял различни предизвикателства, е постигнал стабилен напредък всяка година и в крайна сметка е станал шампион."