Обявени победители в Международното състезание по еспорт „BİLGİ Cup eSailing 21“

обявени победители в международно състезание по спортни състезания

Бяха обявени победителите в събитието „BİLGİ Cup eSailing 21“, организирано от Университетския клуб по ветроходство в Истанбул Bilgi на онлайн платформата за ветроходни състезания „Виртуална регата“. Любителите на ветроходството се състезаваха в играта „VR-Inshore“, регистрирана от Световната федерация по ветроходство, в състезанието, което се проведе с участието на 22 спортисти от 7 университета и 75 гимназии от цял ​​свят.

Поради коронавируса, който се увеличава от ден на ден в света и у нас, спортните събития са преместени в онлайн платформи. Съответно, Истанбулският университетски клуб по ветроходство организира международното състезание по еспорт „BİLGİ Cup eSailing 21“ чрез онлайн платформата за състезания по ветроходство „Виртуална регата“.

Състезаваха се ученици от цял ​​свят

Състезанието в двудневния Университет на Калифорния (UCLA), Университета на Южна Каролина, Университета на Ница, Лазурен бряг, Швейцарския федерален технологичен институт Лозана, Докуз Ейлул, Босфор, Йедитепе и звездите на Турция, като университета и около учениците участваха в света. Общо 22 състезатели от 7 университета и 75 гимназии са се регистрирали за състезанието. 12 от тези спортисти привлякоха вниманието като гимназисти, а 63 като студенти. Играта "VR-Inshore", играта в състезанието, беше игра, одобрена и регистрирана от Световната федерация по ветроходство и федерации на много страни.

Състезанията бяха излъчвани на живо по света чрез акаунтите на eSailingTV, един от водещите световни официални еспорт спортни канали. В речта си изпълнителният директор на издателя Томас Бьорн-Люти каза: „Радваме се, че се срещнахме на купата BİLGİ. Този турнир е от голямо значение, тъй като е първият университетски турнир, проведен в световен мащаб. Като eSailingTV, която е институция, която интерпретира световните първенства, местните национални състезания на държави и състезанията за Купата на Америка, ние сме развълнувани да участваме за първи път в университетски турнир ”.

Racing беше победителят в университетите в Турция

Победител в състезанията беше Каан Мазлумца от университета Сабанджи. Победителите получиха подаръчни ваучери Helly Hansen Polar и Sport Works 200 TL. Подаръчните ваучери Helly Hansen Polar и Sport Works 100 TL бяха връчени на Umut Efe Alpkoçak, студент от Истанбулския технически университет, който се класира втори. Третият победител в състезанието беше Яшар Доха Арибаш, възпитаник на университета в Стамбул Билги. Беше му представена Хели Хансен Полар.