Екипът на Castrol Ford Турция завършва подготовката за рали България

екипът на castrol ford завърши подготовката за рали турция българия

Отборът на Castrol Ford Турция, който направи Турция история, като спечели европейското първенство, завърши подготовката си за ралито България, което ще се проведе на 14-16 май и ще спечели точки за Европейската рали купа (ERT).

Екипът на Castrol Ford Турция иска да повтори същия успех с обещаващия млад пилот Али Тюрккан, роден през 2015 г., след пилота-шампион Мурат Бостанчи, който спечели Европейската рали купа през 1999 г. Степента и точките, които трябва да спечели отборът, който иска да постави името си на финала на Европейската рали купа, в Рали България са от решаващо значение.

Castrol Ford Team Turkey, който стартира сезона с Европейската рали купа 2021 (ERT) и Eskişehir (ESOK) рали, първият етап от рали шампионата Shell Helix Турция, ще се проведе във Варна, България на 14-16 май и ще бъде спечели точки за Европейската рали купа. Той ще преследва точки в рали България.

С цел да участва във финала на Европейската рали купа, който е описан като "Купата на УЕФА" на рали света през рали сезона 2021, Castrol Ford Team Turkey ще спечели важно предимство по пътя към Европейската рали купа с точките, които ще печелят в рали България.

Онур Ватансевер ще придружи младия пилот Али Тюрккан на това рали.

Турският крак на Европейската рали купа е присъден на Али Тюрккан, неговият постоянен пилот в България, в чест на младия пилот Али Тюрккан, който надмина силните си съперници в категориите с две колела (ERT2) и младежите (ERT Junior) и спечели много ценни точки по пътя към финала. Onur Vatansever ще бъде придружен от това състезание вместо лъв. Пилотите на Castrol Ford от Турция Мурат Бостанчи - Онур Ватансевер, който се състезаваше в рали България през 2015 г., спечели това рали със своите автомобили Fiesta R5 и пое водещата позиция в Европейската рали купа и представи Европейската рали купа през 2015 г. на Турция в края на сезонът.

С промяната на втори пилот, специфична за това състезание, целта на Castrol Ford Team Turkey ще бъде да накара Али Тюрккан да се възползва от опита на Онур Ватансевер както в България, така и в чужбина и да спечели точки по пътя към финала на Европейската рали купа.

Рали България критично за финала на Европейската рали купа

Докато Ралито на България позволява на Castrol Ford Team Турция да спечели важни точки по пътя към Европейската рали купа, което е нейната цел, то също е от голямо значение за кариерата на младия пилот Али Тюрккан и турската рали общност. Ако Али Тюрккан и Онур Ватансевер успеят да се класират в първите пет в категориите ERT2 и ERT Junior в българското рали, което ще даде точки на Европейската рали купа, те до голяма степен ще осигурят финала на Европейската рали купа. Ако тази цел бъде реализирана, отборът на европейския шампион по рали на Castrol Ford ще има шанса да ни даде гордостта да плава отново под нашето турско знаме.

Финалът на Европейската рали купа (ERT), който се очаква с нетърпение от любителите на ралито, ще се проведе в Германия на 4-6 ноември тази година.