Екипът на рали Ankutsan бързо стартира Европейското първенство по рали 2021 г.

ankutsan rally team бързо стартира европейското рали шампионат

Ankutsan Rally Team, който постигна многобройни успехи в рали шампионата, в които е участвал досега, бързо стартира Европейското първенство по рали през 2021 година.

Ankutsan Rally Team, пилотиран от индустриалец и бизнесмен Основателният партньор на Ankutsan Мустафа Чакал, се присъедини към екипа на GP Garage в състезанието European Rally Trophy Esok Rally Eskişehir с новия си автомобил. Чакал, който бързо се включи в състезанието и добави визуален празник, отбеляза най-доброто време в първите два етапа с автомобила Hyundai i20 R5, който беше докаран за първи път в Турция. Докато отборът, който проби гуми на 5-ти етап, успя да бъде 3-и, въпреки че премина етапа със спукана гума, на 11-ти етап те предпочетоха контролирано шофиране; Той завърши деня като 4-ми в общо класиране и 8-ти в клас 1.

На втория ден от ралито, дуото Мустафа Чакал - Йозгюр Акдаг завърши 8-ми етап на трето място и привлече вниманието към тях. Мустафа Чакал, който дойде на финала на ралито като 8-ми в генералната класификация и 1-ти в клас 5, постигна добри точки за ERT Championship.