Национална състезателка по таекуондо, Хатидже Кюбра Илгюн победена в четвъртфиналите на Олимпийските игри

Националната състезателка по таекуондо Хатидже Кубра Илгун бе победена на четвъртфиналите на олимпийските игри

Националната състезателка по таекуондо Хатидже Кюбра Илгюн загуби шанса си за златен медал, като загуби 2020-57 от Анастасия Золотич от САЩ в 17-килограмовите жени на четвъртфиналите при жените през втория ден на Олимпийските игри през 9 г. в Токио.

Националният състезател ще се опита да запази шанса си за бронзов медал с реванша.

В състезанията по таекуондо, проведени в зала Makuhari Messe A, Хатидже Кюбра елиминира костариканеца Ниши Лий Линдо Алварес в последния 16 кръг и се класира за четвъртфиналите. На този етап националната състезателка по таекуондо се бори с Анастасия Золотич от САЩ.

Докато и двете състезателки започнаха мача с атакуваща тактика, Хатидже Кюбра не можа да попречи на точките на опонента си и затвори първия кръг зад 6-0. 28-годишният национален състезател, който не можа да доминира над опонента си във втория кръг, завърши рунда с 5-2 назад и отстъпи с 11-2 в общия резултат.

Хатидже Кюбра Илгюн, която се бореше да се завърне в последния кръг, бе победена от 7-6 в общия резултат, въпреки че установи предимство от 17-9. Националният състезател ще се опита да достигне бронзовия медал, като отиде на реванша.