AVIS 2021 Турско първенство на пистата Вълнение Изпитано в Ülkü Park

avis турция писта шампионат вълнение се живее в ulku парк

Първите състезания от шампионата по турска писта AVIS 2021 се проведоха на 10-11 юли от Ülkü Motorsports Club на парка Измир Ülkü Park. Състезанията, където общо 27 автомобила, 11 в супер групата и 38 в групата макси, излязоха на пистата, станаха свидетели на голямо раздори в продължение на два дни.

В първото състезание на Super Group, което бе изминато в продължение на 10 обиколки в събота, 15 юли, Йозкан Кърбаджи зае първото място с VW Polo GTI, докато Opel Corsa OPC и Ümit Ülkü заеха второто място, а Mini JCW и Мурат Енгин видя карираното знаме на третото място. Първото състезание от 15 обиколки на групата Maxi е; İbrahim Okyay с Audi RS3 LMS TCR, Yiğit Eröge с VW Golf GTI и Cem Yudulmaz с Honda Civic Type-R EP3 завършиха с класиране.

Вторите състезания, започнали с обратен ред на пилотите, постигнали първите 6 места според резултатите от първото състезание, се проведоха в неделя, 11 юли. В Super Group опитен пилот на писта Ümit Ülkü първи видя този кариран флаг, докато Özkan Kırbacı зае второто място, а Sinan Soylu с Opel Corsa OPC зае третото място. В максималната група Ибрахим Окяй успя да завърши отново 15 обиколки като лидер и спечели втората си победа в Измир, докато Деврим Ердинч Ефил, който не можа да завърши първото състезание с механичен проблем, се качи на подиума на второ място със своя Honda Civic Type-R EP3 и Yiğit Eröge на трето място.

Състезанията за втори мач на шампионата по турска писта AVIS 2021 ще бъдат организирани на 14-15 август на пистата TOSFED Körfez.