Петлас 2021 Турция Офроуд шампионат завършен

славен старт на офроуд сезона

Първото състезание от шампионата на Турция по офроуд Petlas 34, организирано от клуба за спорт и офроуд на открито в Анкара (ANDOFF) в Kızılcahamam с участието на 68 превозни средства и 2021 спортисти, доведе до първото място на отбора на Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu.

В надпреварата, която отборът на Кенан Йозсой-Харун Дейнек завърши на второ място, Мустафа Сарай - Самет Зурначи се класира трети, докато Bitci Racing Team спечели първото място на отборите.

Зафер Дурмаз-Онур Алтан Тан с Can-Am завърши първи в клас SSV, докато Suzuki Grand Vitara и hehmuz Oğuz-Selman Aybar в клас 1, Suzuki Samurai и Nihat Keskin-Tankur Toker в клас 2 бяха в клас 3. Mitsubishi Pajero и Ergün Ширкин-Сонер Йозтюрк и в клас 4 победителят в състезанието Башкурт-Миндиоглу споделиха първите места.

Република Турция Министър на промишлеността и технологиите Мустафа Варанк, бивш заместник министър-председател, заместник-министър-председател на ЕК Emrullah İşler, командир на провинция Анкара, бригаден генерал Джемил Лютфи Йозкул, управител на област Kızılcahamam Can Aksoy, кмет на Kızılcahamam Süleyman Açarpra ğFOSren феновете. Състезанието, което той проследи с ентусиазъм, беше изоставено с успешна организация.

Шампионатът по офроуд на Турция Petlas 2021 ще продължи с второто състезание, което ще се проведе в Денизли Меркезефенди от клуба за спорт и офроуд на открито на Денизли (DENDOFF) на 21-22 август.