Състезанието за дистанция с парапланеризъм в планината Али приключи

Състезанието по планински парапланер Али приключи

Състезанието за дистанционно парапланеризъм в планината Али, организирано за 12 -ти път тази година от община Талас и Федерацията по въздушни спортове, приключи. Наградите бяха връчени на победителите в състезанието с организацията.

Кметът на Талас Мустафа Ялчин, областният управител на Талас Яшар Донмез и генералният секретар на Турската федерация по въздушни спортове Мехмет Турхан също присъстваха на церемонията, проведена в района за кацане на парапланеризъм в планината Али.

2 ТУРСКИ ИМЕНА РАНГИРАНИ

В общото класиране на състезанието на първо място се класира Хади Хайдари Дастьерди от Иран, на второ място остана Сохил Барикани от същата страна, а на трето - Умут Аслан.

Топ 3 в спортната класификация се състои от ирански имена. Ерфан Отоец зае първото място, Фатеме Ефтехари зае второто място, а Хади Хайдари Дастьерди зае третото място.

В класирането при жените Гюлшаш Хош спечели първото място, Дория Кроснова от Русия зае второто място, а Фатеме Ефтехари от Иран спечели третото място.

„ФУНКЦИОНАЛНАТА СИСТЕМА ПРЕЗ 2023 ГОДИНА, ИНСАЛАЛА, ЩЕ СЕ ИЗХОДИТЕ“

Говорейки за първи път на церемонията, президентът Ялчин заяви, че по време на състезанието се появиха много красиви изображения и добави, че искат да бъдат домакини на следващото първенство. Представяйки добри новини в речта си, президентът Ялчин спомена, че на планината Али ще бъде изградена фуникулерна система и заяви, че те имат за цел да транспортират спортистите до върха на планината Али през 2023 г. с фуникулер, а не с кола или микробус, и че те планират да ги обучат за състезанията през 2023 г. Поздравявайки победителите в турнира, президентът Ялчин заяви, че дори да се покаже смелостта да се лети е много важно. Заявявайки, че 2 души са пострадали по време на състезанието, председателят Ялчин каза, че те също следят отблизо здравословното си състояние.

БЛАГОДАРЯ ОТ УПРАВИТЕЛЯ ДОНМЕЗ НА ПРЕЗИДЕНТА ЯЛИН

Областният управител на Талас Яшар Донмез, който се качи на подиума по -късно, каза: „Първо, бих искал да благодаря на кмета Ялчин за това, че е домакин на такава красива организация и че е донесъл толкова красиво съоръжение в нашия район с добрата новина, даде. Искам да благодаря на нашата федерация и на участниците. Вие добавихте цвят към нашия район. "

След изказванията започна церемонията по награждаването и първенството завърши с награждаването на победителите.

Състезанията, на които присъстваха 80 спортисти от Турция, Русия, Австралия и Иран, започнаха на 24 август.