Трансанатолия завърши в Карс

трансанатолия завърши с карста

Първото и единствено турско и едно от най-големите предизвикателни състезания в Турция, 2-километровото рали рейд TransAnatolia завърши с церемония по награждаването в Карс.

Състезанието TransAnatolia Rally Raid, което беше домакин и подкрепено от Агенцията за развитие на Serhat (SERKA), приключи. Заместник -управителят на Карс Мехмет Захид Догу, генералният секретар на СЕРКА Ибрахим Ташдемир, провинциалният директор по младежта и спорта Недим Аслан и представители на институции и организации присъстваха на церемонията по награждаването, проведена от полите на замъка Карс. Изказвайки се на церемонията, генералният секретар на SERKA Ибрахим Ташдемир благодари на състезателите, участвали в ралито, и каза, че е важно Карс да бъде домакин на такива организации. Заявявайки, че Карс се е превърнал в един от най -атрактивните градове в Турция със своите исторически, културни и туристически ценности, Ташдемир изрази, че са щастливи да приемат международни организации като Трансанатолия. Заместник -губернаторът Мехмет Захид Догу каза също, че спортът е важен аргумент за промоция. Догу заяви, че Карс, който е почти музей на открито, е бил домакин на много цивилизации и че събитието ще има голям принос за популяризирането на града. След изказванията те продължиха с церемонията по награждаването. Последният етап от състезанието бе започнал тази сутрин в Саръкамиш. Преминавайки през планините Allahuekber, 128 -километровата финална писта е в Карс до Трансанатолия, от Турция, Италия, Холандия и Англия; Участваха 39 превозни средства, включително 19 мотоциклета, 4 коли, 5 SSV, 3 карета и 70 камиона и 96 състезатели.

Докато състезанието в категория мотоциклети беше доста вълнуващо, всеки ден от състезанието ставаше свидетел на нови класации. Турските мотоциклетисти, от друга страна, се състезаваха в голяма конкуренция, особено с италиански пилоти. В автомобилната категория имаше голяма конкуренция до последния момент и победителите бяха определени едва на последния етап. В общата част на мотоциклета; Италианският пилот Алберто Бертолди, който се състезава в рали KTM 450, спечели първото място, италианският пилот Чезаре Закети, участващ в рали KTM 450, зае второто място, а италианският пилот Мишел Коти, участващ в KTM 500 EXC-F, стана трети. В секцията Quad Кадир Даглъ, който се състезава с CAN-AM BRP, зае първото място, Mustafa Dağlı, който се състезава с CAN-AM BRP, и Rasim Akyalı, състезавайки се с CAN-AM Renegade, зае третото място. В общото класиране на автомобилите италианецът Федерико Буто и Филипо Иполито, състезаващи се с CAN-AM Maverick X3, спечелиха първото място, Мурат Камил Алтун и Тувана Саяр от Becce Motorsports, които се състезаваха с Suzuki Grand Vitara, а Ахмет Тинкир и Али Günpay с Mitsubishi L200 зае третото място. В автомобилния клас Murat Kamil Altun и Tuvana Sayar от Becce Motorsports се състезаваха в Suzuki Grand Vitara, а Ахмет Тинкир и Али Гюнпай в Mitsubishi L200 заеха второто място, а Yalçın Batuhan Korkut и Fırat Şahin от Bantboru Offroad Team Mitsubishi L200. Италианецът Федерико Буто и Филипо Иполито, състезаващи се с CAN-AM Maverick X3, заеха първото място в клас SSV, Ертан Накароглу и Ерай Янпар, състезаващи се с CAN-AM Maverick X3, на второ място, а Барбарос Файър и Али Осман Кутаноглу, състезаващи се с CAN-AM Maverick X3 зае третото място. В класа на камионите Рамазан Йълмаз и Онур Сиримоглу, състезаващи се с Мерцедес Унимог, бяха на първо място, Мурат Карахан и Мехмет Фюркан Сайлам, състезаващи се с Мерцедес Унимог, на второ място, а Марино Мути и Мерт Йозгюн, състезаващи се с Мерцедес Унимог, на трето място.

Изказвайки се на церемонията, координаторът на TransAnatolia Sportive Орхан Челен благодари на всички състезатели, които участваха в надпреварата, и каза: „Пътуването на 11 км, което потеглихме от Ескишехир в събота, 2 септември, завърши днес в Карс. Щастливи сме, че сме в този древен град на 300 -та година. Бихме искали да благодарим на нашия уважаван управител и генерален секретар на SERKA за гостоприемството. Съвсем различна мотивация за нас е да можем да покажем историческите, природните и културните красоти на страната си на нашите местни и чуждестранни конкуренти. Тази година проведохме нашето състезание през границата на 11 провинции при много тежки метеорологични и пътни условия. В този смисъл мога да кажа, че сме уморили много нашите състезатели. Искрено поздравявам всички наши състезатели, които могат да видят финала. " Челен благодари на Агенцията за развитие на Serhat за подкрепата и домакинството на последната фаза на TransAnatolia.