2021 г. стана Златната година на Измир

Младежкият и спортен клуб на Столична община Измир, най-големият спортен клуб в Турция по отношение на броя на спортистите и клоновете, преживя своя „златен“ период през 2021 г. Въпреки тежките условия, донесени от пандемията, спортистите от Измир, които се състезаваха в 41 бранша, спечелиха общо 127 медала, 311 от които златни. İzmir Metropolitan Belediyespor, който спечели 7 купи, 14 от които шампионати, изпита голяма радост една след друга в отборните спортове.

Въпреки условията на пандемия, Младежкият и спортен клуб на Столична община Измир остави 2021 г. зад гърба си с голям успех. Докато Турската купа по хандбал за мъже дойде в Измир за първи път, шампионатът, спечелен в баскетбола на инвалидни колички след 17 години, зае мястото си в историята като най-големия успех за 2021 г. Отборът по хандбал за жени стана втори в Купата на Турция, отборът по футбол с ампутирани крачки стана трети в Суперлигата и Купата на Турция, отборът по хокей на лед стана шампион на 1-ва лига, а отборът по тенис на маса за жени се класира за 2-ра Лига.

Голям успех във водната топка

Успешните стъпала бяха изкачени много бързо в новосъздадената водна топка. , Купата на федерацията за мъже U-17 на Турция и Купа на федерацията за U-17 за мъже, трето място, като спечелиха сандъка на Измир.

127 златни медала от джудо

Джудото е начело в отделните дисциплини със 127 златни, 81 сребърни и 103 бронзови медала. Джудистите показаха страхотно представяне, като спечелиха 45 златни, 21 сребърни и 31 бронзови медала, общо 97 медала. Докато състезателите по кънки спечелиха 25 златни, 17 сребърни и 16 бронзови медала, борците донесоха 11 златни, 11 сребърни и 15 бронзови медала в Измир. Той се е качвал на подиума 31 пъти в тениса, 27 пъти в леката атлетика, 23 пъти в плуването, 19 пъти в триатлона и 17 пъти в таекуондото.

Най-важната степен на международната арена от Борец Узун

Борецът Адем Бурак Узун постигна най-важното място на международната арена, като се класира на второ място на Европейското първенство по гръко-римска борба за U23 и на трето в Световното първенство по гръцко-римска борба за U23. Таекуондистите Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak и Hatice Pınar Yiğit заеха местата си на подиума в 6-та международна купа на WT President's Cup. Хатидже Пънар Йигит също спечели бронзов медал на младежкото европейско първенство през ноември.

успех в пързалянето с кънки

Масал Оран, Деря Тайган, Бату Тасасъз, Нехир Алан, Дениз Таръм, Дога Гюнер и Рюзгар Бостанджи, които участваха в състезания по кънки на лед в Европа, заслужиха аплодисменти за успехите си. На 15-то европейско първенство по таекуондо по пумсе отборът в състав Алпер Садикоглу, Хайри Темел Алпер и Волкан Ялчънкая носеше бронзов медал на врата си. Окчу Сила Йоздемир спечели сребърен медал от Европейската купа с униформата на националния си отбор. Специалният състезател Tuna Tunca завърши 10-километровото трасе на 4-то място във възрастовата категория на Световното първенство по плуване в открити води в Египет и постигна важен успех.

Много организации бяха проведени в Измир

От друга страна, Младежкият и спортен клуб на Столична община Измир доведе важни международни организации в Измир. След Балканското първенство на BVA по плажен волейбол през 2019 г. и Европейското първенство по плажен волей за U2020 и U18 през 22 г. се проведоха в Измир, вълнението от Континенталната купа на CEV и Европейското първенство по плажен волей за U2021 през 20 г. се състоя в Измир. Маратонът, който се проведе за втори път тази година, беше най-бързата писта на страната ни в Измир. Времето 42:2:09, постигнато на 35-километровата писта на международния Маратаонизмир, бе записано като най-доброто време, състезано някога у нас.