От проект за скрининг на звезден атлет до етап на шампионите

В проекта на IMM „Star Screening Project“ 92 млади таланти станаха лицензирани спортисти на Спортен клуб на Столична община Истанбул. Спортисти, които направиха първите си стъпки в кариерата си, започнаха да участват в турските първенства. 86 спортисти, открити в проекта, получиха провинциални и турски степени.

„Проектът за скрининг на звездни спортисти“ на Столична община Истанбул (IMM) започна да дава първите си плодове. С проекта, в който участваха приблизително 5 деца на възраст между 15 и 800 години и бяха идентифицирани талантливи спортисти, 92 спортисти станаха лицензирани спортисти на Спортния клуб на Столична община Истанбул (Истанбул BBSK). 86 спортисти, които бягаха от успех след успех в състезанията, в които участваха, се класираха в състезанията в Истанбул и Турция. Есра Бингьол, която участва на 12 март 2022 г. в олимпийското изпитание и националния отбор в Батман, спечели златния медал, а Тюлин Ек спечели сребърния медал. Млади състезатели спечелиха правото да представят страната ни на Балканското първенство.

8 КЛОНА 782 СПОРТИСТИ

В рамките на проекта, който е насочен към деца на възраст между 14 и 17 години, в 5 училищни физкултурни зали в 15 области се провеждат спортни тренировки на децата в 8 олимпийски клона. Общо 68 ученици, 214 по лека атлетика, 208 по гимнастика, 95 по борба, 49 по джудо, 65 по таекуон-до, 23 по бадминтон, 60 по тенис на маса и 782 по карате, се обучават от треньори в училищните физкултурни салони, където е реализиран проектът. се изпълнява.

92 НОВИ ТАЛАНТА ЗА ИСТАНБУЛ ББСК

Звездите на бъдещето се откриват една по една в проекта, който продължава оттам, откъдето е спрял с края на периода на пандемия. 92-ма състезатели, които привлякоха вниманието на треньорите по лека атлетика и борба в засилените тренировки, измервания и прегледи, сега се бият за Истанбул ББСК.

ЗАПОЧНАХА ДА СЪБИРАТ МЕДАЛИ

Спортисти, които направиха първите си стъпки в Истанбул и спортната си кариера като лицензирани, започнаха да участват в турските първенства. 86 състезатели, участвали в състезанията в рамките на училища и клубове, постигнаха провинциални и турски степени. Спортистите също участват в турнири за прескачане, за да представят Истанбул и Турция, като участват в европейски и световни първенства.

„ПРОЕКТ ЗА ПРОГРАНЕ НА ЗВЕЗДЕН СПОРТИС“

„Проектът за скрининг на звезден спортист“ беше реализиран от дирекция „Младежта и спорт“ на IMM. Проектът, който се основава на определянето на талантливи спортисти и създаването на елитни спортни групи в браншовете, с които са свързани, стартира през 2020 г. С проекта, в който Истанбул BBSK и SPOR ISTANBUL са партньори по проекта, той има за цел да обучи повече олимпийски спортисти в 8 клона, да създаде източник на спортисти за клубове и да допринесе за успеха на Истанбул и страната ни в международни състезания .