Имамоглу: Само борбата не е достатъчна, за да станем олимпийски град

Имамоглу не е достатъчен, за да бъдем сами олимпийски град по борба
Имамоглу не е достатъчен, за да стане сам олимпийски град по борба

Турските спортисти спечелиха общо 23 медала, 3 златни, 7 сребърни и 3 бронзови, на Европейското първенство по борба, проведено в Будапеща, столицата на Унгария, между 7 март и 17 април. 5 от медалите дойдоха от спортистите на Спортния клуб на Столична община Истанбул (İBBSK). Президент на IMM Ekrem İmamoğlu; Керем Камал, който спечели златния медал в шампионата, Юнус Емре Башар, който остана втори и Ахмет Уяр, който стана трети, Бурхан Акбудак и Осман Гьочен бяха домакини в офиса в Сарачхане. Президентът на IBBSK Fatih Keleş, генералният секретар Erdem Aslanoğlu, координаторът по борба İbrahim Demirtürkoğlu и техните треньори придружиха шампионските спортисти по време на посещението.

„ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НАШИ СПОРТИСТИ“

Заявявайки, че се опитва да следи състезанията в шампионата въпреки интензивното си темпо на работа, Имамоглу каза: „Също така беше ценно да спечелим най-много медали. Поздравяваме както нашите спортисти, така и нашите ценни учители и нашия президент. Разбира се, че поздравяваме всички наши борци, не само нашата община, не и нашия клуб. Разбира се, бихме искали да предадете нашите поздрави и на другите си приятели. Надявам се, че ви желая късмет", каза той. Изразявайки, че той и Келеш са се срещнали с президента на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах в Лозана, за да предадат, че Истанбул се стреми към Олимпийските игри през 2036 г., Имамоглу каза:

„ТРЯБВА ДА УКРЕПИМ ВСИЧКИ КЛОНОВЕ“

„За да спечели този град Олимпийските игри, първо трябва да постигнем успех като борбата във всички браншове. Само борбата или няколко клона не са достатъчни, за да станем олимпийска държава или олимпийски град. Трябва да укрепим всички клонове. Но в борбата, като İBB, ние трябва да докажем, че има добра инфраструктура, чрез допълнително укрепване на цяла Турция. Той вече има добра история, но смятам, че е необходимо да го продължим напред и да го направим още по-силен. Разбира се, нашата борческа гордост е най-големият ни локомотив. Също така смятам, че постъпваме правилно конят да бъде спорт. В този контекст поздравявам и поздравявам всички вас от все сърце. Както нашият клуб, така и нашата община ще подкрепят вашия успех. Няма съмнение за това. Надявам се да имате голям успех. Ти даде добри новини през месец Рамадан.

КЕЛЕШ: „Счупихме рекорд с ОБЩО 17 МЕДАЛА“

Отбелязвайки, че е отишъл в Унгария, за да подкрепи спортистите, Келеш благодари на Имамоглу за подкрепата му. Келеш каза: „Това беше много ценна работа и за турския национален отбор“, добавяйки: „Те са получили най-много медали през 2018 г. досега. 16 медала. В това първенство е подобрен рекорд със 17 медала. Жените спечелиха 4 медала. 6 спечелени медала в свободния стил. Спечелихме и 7 медала на гръко-римски. Клубните ни състезатели спечелиха и 4 медала за страната ни, 1 в гръко-римския стил и 5 в свободния стил. Приятна среща със спортисти, треньори и ръководители sohbet Имамоглу се снима с шампионите.