Отново рекорди в маратон Измир Run

Отново счупи рекорда в маратона Измир

Кенийецът Lanny Rutto завърши маратон Измир с 2.09.27, етиопецът Tsegaye Getachew подобри рекорда си от 2.09.35 с 8 секунди миналата година, а титлата на Marathon İzmir за „най-бързата писта на Турция” отново беше прикована.

Маратонът, организиран от Столична община Измир за трети път и който беше "най-бързата писта в Турция" миналата година от етиопецът Цегайе Гетачю с време 2.09.35, отново счупи рекорда в Измир. Този път кенийката Лани Руто успя да подобри рекорда с 2.09.27 секунди с 8. Така чертата на Marathon İzmir, че е най-бързата писта у нас, отново беше занита, а рекордът беше подновен в съответствие със слогана „Маратон, отново“.

При мъжете второто място зае Мешак Кипроп Коеч от Кения с 2.11.21, а трети е Матю Кембой от Кения с 2.13.03. Yavuz Ağralı от Bingöl постигна страхотен успех, като избяга най-доброто време сред турските състезатели в категория мъже с 2.20.02 и завърши състезанието 9-о.

При жените първото място зае Летебрхан Хейлай Гебресласеа от Етиопия с 2.27.35, докато Лилиан Чемвено от Кения остана втора с 2.28.18, а Хелън Джепкургат от друга страна е трета с 2.30.54. Айдънли Деря Кая се класира на осмо място сред турските атлетки с време 3.04.29 г. Бедри Шимшек първи завърши на 10 на 0.33.45 километра при мъжете, докато Хамдулах Аблай зае второто място, а Мехмет Айдънгьор зае третото място. При жените първо място зае Тугче Каракая с 0.37.44, Рахиме Текин е втора и Йозлем Ишик е трета.

Оборудван за устойчив свят

Повече от 17 бегачи от 42 различни страни участваха в 43-километровото международно състезание с цел „Маратон без отпадъци“ в съответствие със 500-те глобални цели, определени за „Устойчив свят“ от ООН. Близо 10 хиляди състезатели стартираха 5-километровото състезание. Маратон Измир, на когото Световната федерация по лека атлетика получи титлата „Етикет за шосейно състезание“ (Международен сертификат за шосейно състезание), стартира маратона Измир, Заместник-генералният секретар на Столична община Измир Ертугрул Тугай, президентът на Турската федерация по лека атлетика Фатих Чизимир Юнтипал Ръководителят на отдела за спортни услуги Хакан Орхунбилге и президентът на младежкия клуб и клуб Ask на столичната община Измир Ерсан Одаман дадоха заедно.

След старта на 08.00K, даден в 42:XNUMX часа пред старата сграда İZFAŞ, бегачите ще преминат над Алсанджак. KarşıyakaТой направи обратно пътуване, преди да стигне до кея Бостанли. Стигайки до Инджиралти от същата писта, този път през булевард Мустафа Кемал Сахил, състезателите направиха втория завой от Марина Измир и завършиха състезанието на началната точка.

Стартът на 10-километровото състезание в рамките на Маратон Измир беше даден в 07.20 ч. от същата точка. В 10-километровото състезание над 4 хиляди състезатели се завърнаха от трамвайната спирка Köprü на булевард Mustafa Kemal Sahil и завършиха състезанието на отсрещната лента на старата сграда İZFAŞ на Fuar Kültürpark.

Социална солидарност, достойна за Измир

Имаше пълна солидарност в Измир в дарителските кампании на Маратона Измир Стъпка по стъпка, които започнаха на 4 април. Повече от 10 хиляди дарители дариха близо 4 милиона лири на неправителствени организации чрез състезателите, участващи в маратон Измир. Дарителските кампании ще продължат на сайта ipk.adimadim.org до 2 май.

Тазгодишните спонсори на Marathon İzmir бяха Doğa Sigorta и NEF, както и спонсорът на транспорта Corendon Airlines, спонсорът на сладкишите Болулу Хасан Уста, спонсорът на водата Pürsu, спонсорите на доставките Türk Kızılay, Carraro и Züber. Партньорите за решения на голямата организация бяха посочени като Измир Текнолоджи, Столична община Измир Ешрефпаша, HIS Travel, Altekma и DS.