Приключиха селекцията на младежкия национален отбор по плуване в открити води и първенството на Турция

Приключиха селекцията на младежкия национален отбор по плуване в открити води и турското първенство

13 състезатели от 31 клуба от 126 града се състезаваха в продължение на два дни в младежкия национален отбор по плуване на открито и първенството на Турция, организирано от Турската федерация по плуване в Алания.

В състезанията, проведени на плажа Галип Дере зад сградата на община Алания, Дога Бабаджан стана първа с 10000 часа 2 минути 5 секунди, Азра Аксу беше втора с 55 часа 2 минути 12 секунди, а Суденас Чакмак беше трети с 49 часа 2 минути 14 секунди в категория 18 м свободни жени. Във възрастовата категория на 10000 18 м свободен стил мъже 19-1 години Мухарем Бату Серви стана първи с 54 час 04 минути 1 секунди, Умут Йълдъръм остана втори с 54 час 06 минути 1 секунди, а Ягиз Ефе Ари стана трети с 54 час 07 минути 10000 секунди. В категорията на 20 30 м свободен стил мъже на възраст между 1 и 58 години, Doğukan Ulaç зае първото място с време 29 час XNUMX минути XNUMX секунди.

Най-добрите ни състезатели ще имат право да се присъединят към младежкия национален отбор и да представят страната ни. Мениджърът за младежта и спорта на Алания Емре Кълдъргиджи и членовете на ръководството на Турската федерация по плуване връчиха своите медали на най-добрите спортисти.