Световна шампионка Национална боксьорка, Айше Чагър Коя е тя, на колко години е, откъде е?

Световната шампионка Национална боксьорка Айше Чагирир Коя е тя На колко години е откъде?
Световен шампион национален боксьор, Коя е Айше Чагър, На колко години е, Откъде е?

Исторически успех от нашата национална боксьорка Айше Чагирир... Националната боксьорка, която се състезава до 48 кг на Световното първенство по бокс за жени, успя да стане Световна шампионка, като победи казахстанския си съперник Алуа Балкикакува! И така, коя е Ayşe Çağrıır, на колко години е и откъде е?

Голям успех дойде от Айше Чагърър в турския бокс, който изживяваше своя златен век. Айше Чагър, която е световната шампионка до 48 кг, направи името си известно на целия свят. Ето подробности за успеха на националния ни боксьор и информация за неговата житейска история.

Исторически успех от Ayşe Çağrıır!

Айше Чагърър победи Алуа Балкибекова от Казахстан и стана световна шампионка във финала на Световното първенство по бокс за жени, домакин на Турция от Международната боксова асоциация (IBA).

Коя е Ayşe Çağrıır?

Националната боксьорка Айше Чагрър е родена през 1995 г. Завършил е катедра „Физическо възпитание и спортно обучение”. 27-годишният боксьор е висок 1,60 метра и тежи 48 килограма.

Тя спечели бронзов медал в категория до 2014 килограма на Европейското първенство по бокс за жени през 48 г., проведено в Букурещ, столицата на Румъния.

На Световното първенство по бокс за жени през 2022 г., организирано от Международната боксова асоциация (IBA) в Başakşehir Youth and Sports Facilities в Истанбул, Турция, Ayşe Çağrıır спечели златния медал, като победи казахстанката Алуа Балкибекова с 48-3 на финала в категория до 2 кг. Тя стигна до финала, като победи узбекистанката Марджона Савриева на осминафиналите, французойката Рим Беннама на осминафиналите, британката Деми-Джейд Рестан на четвъртфиналите с 32-16 и аржентинката Алдана Флоренсия Лопес с 5-0 на полуфиналите .