2 златни медала от националните на Европейското първенство по таекуондо в Манчестър!

Златен медал за национали на Европейското първенство по таекуондо в Манчестър

Спортен клуб İBB участва в Европейското първенство по таекуондо, което се проведе в Манчестър, Англия между 19-22 май с 6 национални атлети и се завърна у дома с общо 2 медала, 4 от които златни. Приветствайки и поздравявайки успешните спортисти с техните треньори, Имамоглу каза: „Развеселяваме се, когато ви видим. Колко повече деца и младежи от 16 милиона са засегнати от вашия успех, мотивирайте ги и ги включете в спорта; Той е най-важната мотивация за мен“, каза той.

Председател на община Истанбул (IMM) Ekrem İmamoğluсе срещна със спортист, който се класира на 19-то място на Европейското първенство по таекуондо, проведено в Манчестър, Англия между 22-4 май, и бронзов медалист от Европейското първенство по бадминтон, проведено в Мадрид, Испания на 25-29 април. Европейските шампиони по таекуондисти Хакан Речбер и Емре Куталмиш Атешли, сребърният медалист Гьоркем Полат и бронзовият медалист Нафиа Куш и Неслихан Йигит, които се класираха на трето място в бадминтона, присъстваха на срещата, която се проведе в обслужващата сграда на IMM в Касъмпаша, заедно с техните обучители. Президентът на спортен клуб IMM Фатих Келеш и генералният секретар Ердем Асланоглу не оставиха успешните спортисти сами на срещата.

КЕЛЕС: „Това беше прекрасен уикенд“

Заявявайки, че са оставили след себе си добър уикенд в областта на спорта за Турция, Келес каза на Имамоглу причината за идването им: „Преди една седмица Неслихан стана трета в бадминтона в Европа. Националният отбор спечели и 11 медала в Манчестър. Спортистите ни спечелиха общо 2 медала за страната ни, от които 1 златни, 1 сребърен и 4 бронзов. Бяхме наистина горди. Биеха се добре. Искахме да ви посетим всички заедно”.

İMAMOĞLU: „ЦЕЛ: ОЛИМПИЙСКИ ИГРАДИ 2036“

Изразявайки удоволствието си от срещата с успешни спортисти, Имамоглу изрази чувствата си със следните думи:

„Опитвам се да следя състезанията винаги, когато имам възможност. Надявам се да имаш късмет. Нашият клуб е важен клуб, който вече е доказал съществуването си в тези браншове от миналото до настоящето. В този период ние се опитваме да го увеличим още повече и да го разнообразим малко. Очевидно вървим по този път. И ние си поставихме цел: Олимпийските игри през 2036 г. Днешните спортисти ще бъдат възпитателите на утрешния ден. Но в края на деня искаме да изживеем едно приятно спортно пътешествие заедно. Ние винаги сме тук, до вас. Радваме се да ви видим. Бихме искали да благодарим и на нашите треньори, които допринесоха. По принцип колко повече деца и младежи от 16 милиона са засегнати от успеха ви, мотивирайте ги и ги включете в спорта. Той е най-важната мотивация за мен. Защото наистина даваш пример. Вие ги вълнувате. — И аз ще го направя. Те казват: „И аз мога да направя това. В крайна сметка ние бяхме мотивирани точно така в миналото, когато бяхме деца, когато бяхме малки. Радвам се, че те имам, радвам се, че съм част от нашия екип; Колко сме щастливи.”

Спортистите също благодариха на Имамоглу за доверието и подкрепата.