Азизе Бекар зае първото място в шампионата на Турция по колоездене

Азизе Бекар печели шампионата на Турция по колоездене

Азизе Бекар от Duru Bulgur Performance Club спечели първото място в двете категории, в които се състезава на турския шампионат по колоездене, организиран с подкрепата на Столична община Газиантеп. Сингъл успя да мине финала на първо място в Индивидуалните състезания по велопробега и шосейните състезания.

Спортен клуб Дуру Булгур, който постигна забележителен успех във всички браншове, в които се състезава от създаването си през 2003 г., като възпита спорт и спортна дисциплина особено при момичетата, добави нов към успехите си. На турското първенство по колоездене, което се проведе в Газиантеп, 247 състезатели споделиха своите козове в 16 различни категории. Азизе Бекар от Duru Bulgur Performance Club, който участва в състезанията, постигна страхотен успех, като се класира първи и в двете категории.

Първото състезание се проведе на 24 юни в категория "Елитни жени". Азизе Бекар завърши пистата за най-кратко време в състезанието, където състезателите стартираха с интервали от една минута. Втората писта се проведе на 25 юни. Участвайки в пътни състезания, Бекар успя да победи финала първи, като въртеше педалите много по-бързо от своите съперници.

В края на шампионата, който беше свидетел на ожесточени борби, кметът на Столична община Газиантеп Фатма Шахин, президентът на Турската федерация по колоездене Емин Мюфтюоглу и ръководителят на отдела за младежки услуги и спорт на GBB Зекерия Ефилоглу връчиха своите трофеи и медали на победителите състезатели и отбори.

Обединявайки 1152 лицензирани спортисти под един покрив, Duru Bulgur Performance Sports Club постига голям успех, особено в категорията велосипеди.