Iron Lady от Измир ще се бие в IRONMAN

Ипек Йозтосун, триатлонистът на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, наречен "Желязна лейди", ще се състезава в IRONMAN 26, който ще се проведе в Холандия на 70.3 юни.

Ипек Йозтосун, триатлонист от Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, който спечели две шампионски титли в дуатлон Измир, ще представлява Турция на състезанието IRONMAN 26 в Западна Фризия, Холандия на 70.3 юни. İpek Öztosun ще плува 70.3 километра, ще върти педалите 1,9 километра и ще пробяга 90 километра по предизвикателната писта на IRONMAN 21,1, която ще се състои от категории плуване, колоездене и бягане.

Йенишехир стана първи в купата на Турция по триатлон

Успешният състезател, който зае първото място в Mersin Yenişehir Triathlon Turkey Cup, стана втори във възрастовата категория 25-29 години и трети в генералното класиране в триатлона на дълги разстояния в Чанаккале-Галиболу. Йозтосун, който се занимава с триатлон от 12 години, каза: „Участвах в националния отбор, който стана балкански шампион за младежи през 2014 г. През 2013 г. спечелих второ място при младежите на Европейската купа в Истанбул. Винаги съм бил сред първите 10 състезатели на европейските първенства, които се провеждат в елитната категория. Ще се състезавам в категорията IRONMAN 70.3 за първи път в Холандия и вярвам, че ще постигна успех отново.“

Известна като „Желязната лейди”, 28-годишната триатлонистка заяви, че е достигнала върха в спорта, който започна с плуване, добавяйки: „Докато плувах, започнах да тичам и за фитнес цели с моя треньор Канер Алгюн. През 2010 г. забелязахме, че тичам много добре. Като добавих мотора към моите клонове, се насочих към триатлона. "Поглеждайки назад, виждам това като един от най-добрите избори в живота си."