Турското първенство по спокойно кану, проведено в Ескишехир, спира дъха ви

„Шампионатът на Турция по бавно кану“, проведен в Ескишехир със сътрудничеството на Турската федерация по кану и Столична община Ескишехир, беше свидетел на голямо вълнение. След спиращите дъха състезания победителите отбори и състезатели получиха наградите си на церемония. Мехмет Али Думан, състезател от Столичния младежки и спортен клуб Ескишехир, стана шампион в категория C1 и стана 2-ри в Турция отборно.

Шампионатът на Турция по кану в Ескишехир Дургунсу, който е включен в програмата за 2022 г. на Турската федерация по кану, завърши със състезания на 1000, 500 и 200 метра в категориите „Възрастни, Юноши, Звезди, Юноши, Мини-деца мъже и жени“.

14 клуба и 29 спортисти от 265 провинции се състезаваха за медали в шампионата в езерото Саръсунгур, който беше реализиран от Столична община в Мамуджа, област Одунпазари, и също така разполага с олимпийска писта за кану и автоматична система за излизане.

Хората от Ескишехир, които дойдоха до езерото Саръсунгур с автобусни услуги и частни превозни средства за шампионата, които бяха свидетели на ожесточени борби в продължение на 3 дни, проследиха отблизо това специално вълнение.

Докато първият ден от шампионата беше завършен с 1 метра квалификации и финални състезания, 1000 метра квалификации и финални състезания бяха проведени на 2-ри ден, а 500 метра елиминационни и финални състезания бяха проведени на 3-ти ден.

След състезанията, преминали в ожесточена борба, на тържествена церемония бяха наградени състезателите и отборите, достигнали до шампионската титла.

Състезателят на Столичния младежки и спортен клуб Ескишехир Мехмет Али Думан стана шампион в категория С1 на 200 метра и 500 метра на шампионата на Турция. Eskişehir Metropolitan Youth and Sports Club се нареди на 2-ро място в Турция в голямата категория мъже като отбор.

медали на класиралите се състезатели и техните купи на клубовете; Заместник-кметът на Столична община Ескишехир Мустафа Ондер, президентът на столичния младежки и спортен клуб на Ескишехир Огужан Йозен, ръководителят на отдела за младежки и спортни услуги на Столична община Ескишехир Мехмет Али Челиксой, служители на Турската федерация по кану и членове на протокола.

Спортистите, участващи в състезанията, благодариха на Столична община Ескишехир за домакинството им и казаха: „Имахме отличен шампионат с всичко, както преди, така и след състезанието, както и съоръженията. Бихме искали да благодарим на кмета на Столична община Йълмаз Бююкершен и на тези, които допринесоха за организацията.“