Всяка снимка на Гюлкан от Измир струва „злато“

Всяка снимка на Gulca от Измир струва злато

Гюлкан Узун, успешният спортист на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, спечели златен медал и в двата шампионата по хвърляне на диск.

Гюлкан Узун, младият дискист на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, се класира на върха на подиума в две важни организации. Гюлкан Узун, която спечели първото турско първенство по хвърляне на диск с време 47.21 на Nurullah İvak Throws Turkish Cup в Бурса, спечели златния медал с време 20 на Turkcell U45.98 Athletics Championships, което също се проведе в Бурса. Състезателят, който се класира и на пето място на Балканите в кариерата си, се изкачи по стълбицата на успеха особено през последните две години и изведе всеки удар на стойност злато.

Заявявайки, че е започнал да спортува с тенис на маса на седемгодишна възраст и е преминал към хвърляне на диск благодарение на треньора Тургай Челикел, спортистът от İzmir Metropolitan Belediyespor каза: „Не е лесно да се постигне успех. Живея в село Чилеме на Мендерес и от години пътувах по 50 километра всеки ден за тренировки. Но с възможностите, които ми предоставя клубът, преодолявах всяка трудност. „Единственото ми съжаление е, че не можах да участвам в European Stars Championship поради COVID-19“, каза той.