Обявени са лидерите на групите на Eker Olympos Regatta Tirilye Inner Bay Stage

Eker Olympos Regatta Tirilye Koy Ici Stage Group лидери са обявени

В състезанията TAYK – Eker Olympos Regatta, които се следят с интерес от любителите на ветроходството, се води борба, подобаваща на 10-годишнината на организацията. В рамките на TAYK – Eker Olympos Regatta 2022; Обявени са победителите в състезанията Moda – Tirilye, проведени на 19 август и Tirilye Inner Bay Races, проведени на 20 август.

Стартът на състезанието, което се проведе с основното спонсорство на Eker Dairy Products и в сътрудничество с Bursa Sailing Club и Moda Deniz Club, беше даден край брега на Moda Deniz Club вечерта на 19 август. Екипите, които започнаха състезанието със силните ветрове, носещи удоволствието от плаването до върха, издържаха на тежките морски условия през цялата вечер и стигнаха до Тириле, очарователния град Бурса. Определени са победителите в триъгълното състезание в залива, проведено в Тириле, и лодките, които са завършили първи.

Лидери на първия етап – Moda Deniz Club

Eker 00 беше най-бързата лодка в първия етап от състезанието, който се проведе с мотото „Улови вятъра“, с време 47:43:40 часа, докато лидерите в категорията на етапа Tirilye Bay Inside бяха посочени като следва:

IRC 0: Eker Group – Eker 40
IRC I: Columbia Alize – Alize 1070
IRC II: Напитка Coca Cola – Das Carina
IRC III: Nts Consulting Falcon

Лидери на втория етап – Tirilye Bay İçi

В състезанията Inner Bay, проведени в Tirilye, ветроходците положиха интензивни усилия да бъдат класирани. Лидери в категорията на втория етап, където публиката стана свидетел на моменти на голямо удоволствие, бяха следните отбори:

IRC I: Akpa Chemicals – Akpa Chemicals
IRC II: Akkim Chemistry – Cheese V
IRC III: Ozay Sailing Team – Electron

Моряците се срещнаха на барбекюто

След състезанията в залива Tirilye, ветроходците се събраха на традиционното Eker Grill Party. На барбекю партито, на което отборите имаха възможност да оценят състезанията, бяха наградени и лидерите от първите два етапа.

Последният етап ще бъде сцена на голямо вълнение

Последният етап от TAYK – Eker Olympos Regatta 2022, който ще се проведе между Тириле и Истанбул, ще бъде сцена на голямо вълнение. Победителят в генералното класиране и победителите в категориите на състезанието ще бъдат обявени след етапа, който ще се състои на 21 август.