Денизли остави отпечатък на детския шампионат по плуване в открити води

Детският шампионат по плуване в открити води в Денизли остави своя отпечатък

Плувният отбор на Denizli Metropolitan Belediyespor добави още един успех към успеха си, като спечели 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал на първенството по плуване в открити води, проведено в Одрин.

Столичният отбор по плуване не спира.

Шампионатът по плуване в открити води, организиран от Турската федерация по плуване, се проведе в Одрин през уикенда. Атлетите на Denizli Metropolitan Belediyespor, които участваха в състезанията с 8 спортисти, отново накараха жителите на Денизли да се гордеят с успеха си. В състезанията състезателите от плувния отбор на Denizli Metropolitan Belediyespor Ибрахим Бурхан спечелиха златния медал на 1000 метра свободен стил 11 възрастова категория, Туна Пилат беше шампион на Турция на 3000 метра свободен стил 13 възрастова категория, а Беркин Карагьоз беше турски шампион на 3000 метър свободен стил 14 възрастова категория. От друга страна, Emine Doğa Aktaş, състезателки от плувния отбор на Metropolitan Belediyespor, станаха втори в Турция в категорията на 1000 метра свободен стил за 11-годишни, докато Berkay Çağdaş Ülker стана трети на 1000 метра свободен стил за 11-годишни -стара категория.

„Вие отново ни накарахте да се гордеем“

Поздравявайки спортистите, които за пореден път постигнаха важен успех в състезанията, проведени в Одрин, кметът на Столична община Осман Золан каза: „Спортистите от нашия отбор по плуване на Столична община Денизли, които участваха в Шампионата по плуване в открити води, организиран от Турската федерация по плуване в Одрин, спечелиха 3 златни медала, 1 сребро, 1 Той отново ни накара да се гордеем със спечелването на бронзовия медал. Поздравления за нашите състезатели и треньори, които спечелиха класирането“, каза той.