Рали Dokuz Eylül освети нощта

Деветосептемврийско рали озарява нощта

Организирано от Aydın Automobile Sports Club (AYOSK), четвъртото състезание от Aegean Cup 2022, Dokuz Eylül Rally, се проведе с участието на 5 отбора в 17 различни категории. Ралито, което се състои в четирикратно преминаване на дългия 5,60 км специален етап Yahselli между Yahselli и язовир Emiralem, започна в 18.45:24.00 и завърши в XNUMX:XNUMX.

Състезавайки се със Subaru Impreza GC8 с много висока производителност, дуото Орхан Гюл и Алп Атак завърши вечерта на първо място в категория 4. Състезавайки се със Subaru Impreza WRX, Özgür Yuruk-Serkan Şahiner стана втори в тази категория. Едно от фаворитите в състезанието, дуото Левент Шапчилар и Йозден Йълмаз отпаднаха от състезанието с автомобилите си Ford Fiesta Rally3 във втория етап. След този инцидент вторият специален етап беше отменен.

В категория 3 Gürol Baranlı-Alperen Tetik, който стартира с новия си автомобил Fiat Egea, стана първи, докато Osman Ceylan-Batuhan Doğan от друг Fiat Egea остана втори, докато Sinan Yardimici-Ipek Tuğşe Özdemir, който се състезава с Peugeot 106 GTI се класира трети.

В ралито, в което участваха пет отбора от Анкара, състезатели от Измир се качиха на подиума в категория 2. Митхат Дикер-Ердал Орал, който стана първи в класа си в 2800-километровото рали ТрансАнадола, едно от най-предизвикателните състезания в света, проведено през последните дни, също взе подиума на рали XNUMX септември, единственото нощно рали на този сезон. Сред двата отбора, състезаващи се с Fiat Palio, Hakan Akman-Alp Arıca се класира втори, а Erdal Oral-Funda Oral е трети.

Състезавайки се с Ford Fiesta R1 в категория 1, любимият отбор на деня Кемал Четинкая-Толга Тезекен стана първи. Вторият пилот в тази категория Озан Джихан Доган от заместник-силата на Aydın Erim, който е активен спортист в автомобилния спорт повече от 30 години. Състезавайки се с Fiat Palio, Мустафа Назик-Сюлейман Янар завърши единственото нощно рали за годината на трето място. Yasemin Erikli зае първо място в категорията жени, Nurdan Bigeç зае трето място, İpek Tuğşe Özdemir зае второ място и Funda Oral зае първо място в класацията на вторите пилоти.

Koçarlı Climbing, последното състезание от Купата на Егейско море за 2022 г., което има четири етапа зад гърба си с рали Dokuz Eylül, ще се проведе на 7-километровата писта в градската гора Adnan Menderes в района Koçarlı на провинция Aydın на 8-5 октомври.