Състезания по плуване в открити води за 100-годишнината на Измир организираха голямо състезание

Състезанията по плуване в открити води за годината на Измир организираха страхотно състезание

Стотните юбилейни състезания по плуване в открити води, организирани от Столична община Измир в Çeşmealtı, станаха свидетели на големи спорове. Сред тези, които успешно завършиха предизвикателния курс, беше плувецът с аутизъм Туна Тунка от Столична община Измир.

100-те юбилейни състезания по плуване в открити води, организирани от Столична община Измир, се проведоха в Çeşmealtı. Влизайки във водата от плажа Арен, спортистите се обърнаха около остров Арап и отново плуваха 4.2 километра до началната точка. В състезанията участваха общо 108 състезатели. Спортистите, които влязоха в морето по едно и също време, хвърлиха ударите си за медала по време на състезанието, където горната граница беше поставена за 2,5 часа. Стартът на състезанието беше даден от Хакан Орхунбилге, ръководител на отдела за младежки и спортни услуги на Столична община Измир, и Хюсейн Егели, член на борда на директорите на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир.

В организацията бяха раздадени награди в 13 категории, включително възрастови. Бенгису Ердоган в ранглистата на жените беше 1.16.58, а при мъжете състезателят на Столична община Измир Емре Ердоган с време 59.26, оставяйки съперниците си зад себе си, за да заеме първото стъпало на подиума.

При жените Ипек Йозтосун се класира втора с 1.20.43, а Кюбра Куш е трета с 1.23.18. При мъжете Sertaç Drought зае второ място с време 1.08.00, а Okan Ulşa зае трето място с време 1.12.29.

Решителността на Tuna Tunca даде пример

Туна Тунча, плувец с аутизъм от Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир, също завърши успешно 4.2-километровото трасе. Зия Олкер, която участва в състезанието като специален състезател, завърши надпреварата и получи аплодисменти от публиката.

Заместник-председател на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир Синан Ан, ръководител на отдела за младежки и спортни услуги на Столична община Измир Хакан Орхунбилге, Президент на младежкия и спортен клуб на Столична община Измир Ерсан Одаман, Член на управителния съвет на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир Хюсейн Егели.