Спортистка от Бурса, Хатидже Кубра Илгюн, трето място в света

Спортистка от Бурса Хатидже Кубра Илгун Световен шампион

Hatice Kübra İlgün, национална състезателка по таекуондо от Bursa Metropolitan Belediyespor, успя да стане трета в света до 57 килограма на световното първенство по таекуондо, проведено в Мексико.

Hatice Kübra İlgün, олимпийската медалистка по таекуондо на Bursa Metropolitan Belediyespor Club, продължава да ни кара да се гордеем с успехите си в турнирите, в които участва. Представяйки страната ни в категория до 57 килограма за жени на Световното първенство по таекуондо, което се проведе в Мексико, Илгюн успя да спечели бронзов медал в събитието, което е най-голямата организация за годината в таекуондо и даде квотни точки за Олимпийските игри в Париж през 2024 г.

В шампионата, където се състезаваха около 123 състезатели от 750 държави, националната състезателка по таекуондо, която премина първия кръг без мач, победи Алисон Монтано от Ел Салвадор в последните 32 кръга и се изправи срещу Стейси Хаймър от Австралия в последните 16 кръга . Hatice Kübra İlgün, която победи съперничката си в този кръг, записа името си на четвъртфиналите. Hatice Kübra İlgün, която успя да победи мароканката Nada Laaraj на четвъртфиналите, се класира за полуфиналите и си осигури медала. Hatice Kübra İlgün, която се изправи срещу Chia-Ling Lo от Тайван в битката за финала, загуби от съперничката си с 2-1, спечели бронзовия медал и стана трета в света.