Шампионите по раликрос са определени в Персийския залив

Шампионите по раликрос са определени в залива

Организирано от Турската федерация по автомобилни спортове (TOSFED) с основното спонсорство на ICRYPEX, финалното състезание от Турския раликрос шампионат за 2022 г. се проведе на пистата Körfez с участието на 4 спортисти в 17 различни категории.

В края на състезанията по раликрос трасето с дължина 1500 метра, Ali İşeri спечели първото място в категория 1, докато Burak Dalkılıç остана втори.

В категория 2 Бурак Титъл от Castrol Ford Team Turkey стана първи, Мерт Юдулмаз се нареди втори, а Левент Ачар се нареди трети. Докато първите трима в класирането в категория 3 бяха Халид Авдагич, Гюркал Мендерес и Серкан Гюлец от GP Garage My Team, Чаглаян Челик спечели първото място в категория 4, а Али Чаталбаш от GP Garage My Team спечели второто място.

Организацията, която беше проследена с интерес и ентусиазъм от многобройна публика, беше оцветена от дрифт изпълненията на Тимур Помак, Угур Сойлу, Йомер Орс, Абас Чимен, Ханде Танкар и Фарнуш Резаей.