Дъжд от медали за звездите на Измир през 2022 г

Дъжд от медали за звездите на Измир

Спортистите на младежкия и спортен клуб на Столична община Измир оставиха своя отпечатък през 2022 г. и спечелиха 43 медала, 347 от които международни. Керем Камал стана световен шампион по борба, а Онур Таштан стана европейски шампион по джудо.

Младежкият и спортен клуб на Столична община Измир, който е един от най-големите спортни клубове в Турция по отношение на броя на спортистите и клоновете, отново постигна значителен успех през 2022 г. Спортисти от Измир, състезаващи се в общо 41 бранша, спечелиха 127 медала, 347 от които златни. 43 от тези медали идват от международни организации.

Джудистите отново на върха

Пикът в отделните браншове отново беше в джудото, както всяка година. Джудистите се качиха на подиума общо 39 пъти с 26 златни, 28 сребърни и 93 бронзови медала от национални и международни състезания. След джудото триатлонът и кънки на лед си поделиха второто място с по 49 медала. 24 златни, 18 сребърни и 7 бронзови в триатлона, 22 златни, 15 сребърни и 11 бронзови в кънки на лед дойдоха в Измир. Гимнастиката се нареди на трето място с общо 11 медала, от които 6 златни, 11 сребърни и 28 бронзови. Спечелени са 27 медала в плуването, по 18 медала във фехтовката и стрелбата с лък, по 17 медала в таекуондо и леката атлетика, 11 медала в тениса, 9 медала в борбата и 5 медала в тениса на маса за хора с увреждания.

43 международни медала

Спортистите на Столична община Измир спечелиха 15 медала, 16 златни, 15 сребърни и 43 бронзови, на международната арена. Джудото зае първото място с 19 медала в списъка с най-много медали от чужбина. Джудото е следвано от гимнастиката с 9 медала, а пързалянето с кънки на лед зае третото място със 7 медала. Таекуондо 4 медала, борба и стрелба с лък по 2 медала.

Керем Камал стана световен шампион

Борецът Керем Камал постигна най-голям успех в международни състезания. Младият борец спечели златен медал на Световното първенство по гръко-римски стил за U23 в Испания. Емрах Куш стана трети на Ислямските игри за солидарност в Коня и донесе бронзовия медал в Измир. Дуру Чимен, Гьокче Дога, Бату Тасасъз, Дениз Таръм и Деря Тайга спечелиха медали в пързалянето с кънки на лед на международни събития в Сърбия, България и Истанбул. Ерен Йоздемир, който се състезава в Летните гимназиади, стана втори в света, а 17-годишният Мехмет Ефе Йоздемир стана балкански шампион.

Гьокхан Бичер е европейски шампион по джудо

В джудото Енес Билге, Юсуф Йозел, Мервенур Алкъш, Берат Бахадър, Шейданур Айдън, Муса Шимшек и състезателите с увредено зрение Гьокхан Бисер и Онур Таштан станаха носители на медали както на световно, така и на европейско първенство. Гьокхан Бичер стана европейски шампион до 90 кг в Италия и спечели сребърен и бронзов медал от световното първенство. Онур Таштан спечели и сребърния медал в 90-килограмовата категория на световното първенство, а двамата ни състезатели имаха голямо предимство по пътя си към Олимпиадата в Париж през 2024 г. Алтан Доган донесе 9 медала, спечелени от чужбина в спортната гимнастика. Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek и Lina Elmiladi се класираха на подиума във фехтовката. В стрелбата с лък Sıla Özdemir спечели два сребърни медала в състезанието Gymnasiade 2022.

Голям успех във водната топка

Успехите във водната топка, която беше създадена през 2021 г., продължиха да идват и през 2022 г. Отборите по водна топка, които миналата година спечелиха купите за мъже и жени U15, U17, U19, станаха втори в лигата U2022 за жени и U21 за 17 г. Тя стигна до шампионата в Първа лига за жени. Шампионският трофей на Първа лига за жени U1 и Втора лига за жени U19 беше донесен в Измир. Във фигурното пързаляне клубното първенство беше спечелено през 1 г. Женският отбор по подводно ръгби завърши втори в лигата. Футболният отбор на ампутираните също спечели трофея за трето място както в Суперлигата, така и в Купата на Турция.

Гордеем се с нашите национали

Спортистите, които отидоха в Националния отбор по футбол и инвалидни колички, споделиха много важни успехи. Вратарят Ерди Аслан и екипьорът Полат Доган станаха имената, които представиха нашия клуб в националния отбор по футбол на ампутираните, който спечели Световното първенство, като победи Ангола в Истанбул. Националният ни отбор, в който играят играчите на Wheelchair Basketball Team Хасан Ефетюрк, Ридван Аксой, Махмут Ачъкгьоз и Арда Албайрак, игра на финала на Световното първенство до 23 години в Тайланд и зае второто място. Националният отбор по баскетбол в инвалидни колички, който включва Ахмет Ефетюрк, Махсум Ипекишен, Ридван Аксой, Хакан Кироглан и масажистът Серкан Сезгинджи, вдигна шампионския трофей в Европейската B лига.

Страхотно представяне от специални спортисти

Специалните спортисти на Младежкия и спортен клуб на Столична община Измир също постигнаха значителен успех. Умурджан Айдъноглу спечели 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала в националните състезания, в които участва. Tuna Tunca бе аплодирана за представянето си, като спечели 1 златен и 1 сребърен медал в национални състезания.