Женският отбор по хандбал на Столична община Измир отвори вратата за турне

Женският отбор по хандбал на Столична община Измир успя да победи португалския представител с 30-25 в първия мач от третия кръг на Европейската купа на EHF. Реваншът ще се играе в неделя, 4 декември, в Измир.

Отборът на жените по хандбал на Столична община Измир за младежи и спортен клуб победи португалския отбор Ада Де Сао Педро До Сул с 3-30 в първия мач от 25-ия кръг на Европейската купа по хандбал (EHF European Cup). Нашият представител, който показа превъзходна игра срещу португалския си опонент през първото полувреме на двубоя в спортна зала "Челал Атик", поведе с 16-13 в съблекалнята. Продължавайки доминацията си през второто полувреме, Столична община Измир спечели мача срещу португалския отбор с резултат 30-25.

Мачът от кръга, който ще се играе в спортната зала Celal Atik в Измир в неделя, 4 декември, ще определи страната, която преминава. В мача играчите на Столична община Измир Сибел Кичироглу 10, Еджем Бирбен 5, Ясемин Йозгюр 5, Едже Сьозмен и Йелиз Йозел 3 гола, Бурчу Диндар и Бюшра Ишъкхан по 2 гола.