Ибрахимович става най-възрастният нападател в историята на Серия А

Златан Ибрахимович вкара дузпа срещу Удинезе в първия си мач за Милан от повече от година, като на 18 март стана най-възрастният голмайстор в историята на Серия А.

Опитният нападател Ибрахимович, който преди малко беше извикан в шведския национален отбор, разби дузпата у дома от втория опит в прекъсването на първото полувреме, правейки резултата 1-1.

Той пропусна първия удар, но когато Бето беше наказан за изнасилване, той получи втори шанс и нанесе удара си в средата на вратата.

На 41 години и 166 дни Ибрахимович изпревари бившия защитник на Милан Алесандро Костакурта като най-възрастния играч във висшия дивизион на Италия.

Милан обаче влезе в тайм-аута с един гол изоставане, като Бето компенсира грешката си, отбелязвайки гол на полувремето.

Ибрахимович бе включен в титулярния състав на треньора на Милан Стефано Пиоли за първи път от януари миналата година и му предаде капитанската лента.

Той игра като резерва три пъти този сезон, след като беше извън терена от май миналата година след реконструктивна операция на предна кръстна връзка на лявото му коляно.