Национален треньор влезе в историята на турския бокс

Либийският професионален боксьор Малик Зинад, трениран от националния треньор по бокс Фуркан Дербазлар, се издига до върха сред най-добрите боксьори в света. Зинад победи френската си опонентка на Световното първенство по бокс, което се проведе в Белгия на 11 март и се изкачи до 20-то място в световната ранглиста. Фуркан Дербазлар влезе в историята на турския бокс с този треньорски успех.

„Сега нося титлите на WBC, WBA, WBF и IBO в ръцете си, когато можех да ги гледам само по телевизията“, каза Дербазлар.

Националният треньор Фуркан Дербазлар е треньор на либийския професионален боксьор Малик Зинад. Зинад стана шампион на WBC Mediterranean в полутежка категория, като излезе на ринга с боксьори като Канело Алварес, Дмитрий Бивол и Калъм Смит в мача за титлата на „WBC Mediterranean“, една от най-престижните боксови организации в света, проведена в Брюксел, Белгия през 2021 г. Националният треньор Фуркан Дербазлар също успя да стане един от треньорите, спечелили пояса на WBC в историята на турския бокс.

1-ви в Африка, 20-ти в света

Зинад, трениран от Дербазлар, запази титлата си на WBC, като спечели и двата мача срещу Ислам Тефахи и аржентинеца Езекиел Освалдо Мадерна на Шампионата на WBC, проведен в Брюксел през 2022 г. Зинад, който спечели 20 победи, 16 от които с нокаут, в 20 мача на ринга, по този начин продължи серията си "непобеден боксьор" и се изкачи до 43-то място в световната класификация в полутежка категория.

На Интерконтиненталното първенство на Световната боксова асоциация (WBA), проведено в Белгия на 11 март 2023 г., Малик Зинад се изправи срещу френския боксьор Микаел Диало, известен с титлата „непобеден боксьор“, за титлата на Интерконтиненталния шампионат на WBA. Зинад стана победител след 10 рунда с решение на рефера. С тази победа Зинад се класира на 1-во място в професионалния бокс на африканския континент; Той се изкачи до 20-то място в световната ранглиста на суперзвездните боксьори.

„Сега нося коланите, които виждам по телевизията“

Фуркан Дербазлар, който е първият и единствен човек, постигнал този успех със своята треньорска идентичност в историята на бокса в Турция, каза: „Този ​​успех ме кара да изпитвам емоции, които не мога да опиша.“ Дербазлар каза: „Всеки боец ​​или майстор на бойни изкуства има мечта да бъде на тези нива и да спечели тези колани. Моите детски мечти се сбъдват в момента. „Сега нося титлите на WBC, WBA, WBF и IBO на ръцете си, когато можех да ги гледам само по телевизията.“

Дербазлар каза: „Безценно е да бера плодовете на усилията си да постигна мечтите си, без да се отказвам или отказвам.“ Искам да предам всичко, което научих, на тези, които обичат бокса. За мен е чест да бъда първият в историята на турския бокс.