Национален отборен шампион за жени на етапа на Ваграйн от Европейската обиколка по снежен волейбол

Национален отбор за жени по снежен волейбол Шампионка от европейския тур във Ваграйн

Състезавайки се в Европейската обиколка по снежен волейбол CEV 2023, проведена във Ваграйн, домакин на Австрия, женският национален отбор по снежен волейбол завърши турнира като шампион.

Според изявлението, направено от Турската волейболна федерация (TVF), женският национален отбор по снежен волейбол, състоящ се от квартета Симге Ялчън-Мерве Челеби-Серай Гюрле-Есра Бетюл Четин, които се състезаваха като поставени под номер 1 в организацията, спечели 2 мача срещу отбора на Австрия 2 в първия си мач в група А. -1 загуба. Националният отбор победи отбора на Полша с 2:0 във втория мач от групата и се класира за четвъртфиналите.

Националите победиха отбора на Чехия с 3:2 на четвъртфиналите без да дадат сет, а победиха отбора на Полша с 0:2 на полуфиналите и се класираха за финала.

След като победиха отбора на Румъния с 2-1 на финала след три сета, националите завършиха 2023 CEV Snow Volleyball European Tour Wagrain Stage със златен медал.

Представлявайки Турция в женския CEV Snow Volleyball European Tour Wagrain Stage, националният отбор, състоящ се от Su Nown-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın, загуби шанса си да остане в основната маса, след като загуби с 3-2 от отбора на Чехия 0 в предварителните квалификации кръг.той го направи.

Националният отбор, състоящ се от триото Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür, представляващо Турция в мъжката група, напусна турнира след загуба с 2-1 от Украйна и 2-0 от Австрия в мачовете, играни в група А.