Състезателката по фехтовка от Измир Лина Елмилади не може да се насити на успеха

Лина Елмилади, фехтовач от младежкия и спортен клуб на община Измир, спечели медали в три международни първенства през последните четири месеца.

Лина Елмилади, 17-годишната състезателка по фехтовка от Столична община Измир, не може да се насити на успеха. Младият фехтовач участва в EFC European Junior Circuit Tournament Sword, проведен в Истанбул през ноември 2022 г., Европейския юношески турнир U2023 Circuit, проведен в Румъния през януари 17 г., и Световната купа на сабя за млади жени, проведена в Батуми, Грузия миналия месец. Той също спечели бронзов медал.

Заявявайки, че нейната цел е да вземе медал от Европейско и Световно първенство в класирането за младежи, младата спортистка каза: „Вземам за пример европейската и световна шампионка, олимпийската трета украинска фехтовачка Олга Хенадиивна Харлан. Мотивирам се, като гледам неговите видеоклипове, преди да отида на състезания. Заявявайки, че фехтовката й е помогнала много за мотивацията и управлението на стреса, Лила Елмилади каза: „Научих се да планирам времето и да се концентрирам благодарение на фехтовката. Потенциалът в мен се разкри. Мисля, че фехтовката е спорт, който включва всички трудности на живота. Кара те да съзряваш по-бързо, особено когато започнеш в ранна възраст.“ Отбелязвайки, че младежкият и спортен клуб на Столична община Измир има много специални спортисти във всеки клон, националният състезател по фехтовка каза: „Ние сме един от най-големите клубове в нашата страна по отношение на броя на спортистите и клоновете. Имаме много успешни спортисти на международната арена. Нашата графика на успеха става все по-висока всяка година. Въпреки че нямаме много стар опит във фехтовката, постигнахме значителен успех в този бранш за кратко време и ще донесем останалото.“