Турският армейски отбор по крос кънтри стана балкански шампион

Турски войници финишираха първи в дисциплината "Балканиада-полумаратон", която се проведе за първи път тази година.

Армейският национален отбор по крос кънтри в състав Мурат Емектар, Хюсеин Джан, Мерт Гирмалегесе и Хакан Тазегюл стана балкански шампион в междуармейския полумаратон на Балканския полумаратон CISM, който се проведе в Сараево, столицата на Босна и Херцеговина.

Националният отбор на Ordu Cross стана шампион на CISM Balkan Half Marathon на Балканския шампионат на CISM Half Marathon, проведен в Босна и Херцеговина/Сараево на 7 май 2023 г. В състезанието първо място зае Мурат Емектар (1:05,47), второ място Хюсеин Джан (1:06.36), седмо място зае Мерт Гирмалегезе, а девето място зае Хакан Тазегюл.

Турция стана балкански шампион с 10 точки, на второ място се нареди Румъния, а на трето Сърбия. В първенството участваха 9 състезатели от 593 държави.

Военният аташе на посолството на Турция в Сараево полковник Мустафа Сътки Татар също присъства на церемонията по награждаването на отборите.

Фатих Чинтимар, президент на Турската федерация по лека атлетика, поздрави междуармейския балкански шампион TAF Sports Club и неговия координатор Муса Алтън.