Обиколка на Sakarya Storm на 119-километровата предизвикателна писта

Обиколка на Sakarya Storm по трудната писта от километри

Във втория етап от 119-километровата обиколка на Сакария, международното състезание по шосейно колоездене, което стартира в рамките на Sakarya Bike Fest, което се следи с ентусиазъм в града, педалите се завъртяха с цел шампионат. Организацията на столичната община Sakarya, Sakarya Bike Fest, която е фокусна точка на интересуващите се от колоездене от цял ​​свят и Турция, продължава с пълна скорост.

Втори етап от Tour Of

В Sunflower Cycling Valley, най-мащабното колоездачно съоръжение в Европа, започват едно по едно състезанията в различни категории, в които участват стотици спортисти.

Вторият етап от Tour Of Sakarya се проведе днес в огромна организация, включваща MTB в областта на планинското колоездене, Tour Of в категорията шосейни велосипеди и BMX състезания в категорията суперкрос.

119 километра вълнение

Тръгвайки от стартовата точка в долината, атлети от световни звезди завъртяха педалите, за да получат най-висок резултат на трасето, което продължава точно 119 километра.

Вторият етап, в който 13 отбора от 14 държави и 87 спортисти се състезаваха ожесточено, се проведе по маршрута Camili-Korucuk-Alandüzü-Beşevler-Akmeşe.

Днешните победители

Иранският атлет Саид Сафарзаде от отбора на Arvich Bike Center завърши първи с време 77 в предизвикателния етап, който 2.57.47 атлети можеха да завършат. Xianling Lyu, китайски състезател от националния отбор на Китай, остана втори с време 2.57.50, докато естонският състезател Мартин Лаас от отбора на Астана завърши състезанието на трето място с време 2.57.51.

В резултат на състезанията от втория етап лидерството в генералното класиране не се смени. Митрополит Березняк, който беше собственик на оранжевата фланелка с лидерството си във времето в първия етап, не загуби лидерството в генералното класиране и оранжевата фланелка с време 2 във втория етап. Третият етап от състезанията (Sunflower Valley-Kaynarca) ще започне отново в петък, 2.57.50 май от Sunflower Cycling Valley.

Раздадени награди

Столичният кмет Екрем Юдже, служители на Международния колоездачен съюз (UCI) и спортисти връчиха своите медали на състезателите, които се възползваха от 3-тия и 4-ия етап на състезанието, които ще продължат по различни маршрути с техния ранг.

„Елате и споделете това вълнение“

Говорейки на церемонията, президентът Юдже каза: „Нашата Сакария е свидетел на още един велосипеден фестивал. Имахме друга гордост в контактите си с UCI и инвестициите в велосипеди, които направихме в нашия град. Сакаря вече е първият град, който идва на ум, когато става дума за колоездене. Нашите планински, шосейни и суперкрос състезания започнаха и вълнението ще продължи около 1 месец. Очакваме всички наши любители на спорта да се присъединят към нас, като проверят календара. Присъединете се към това вълнение, ние сме домакин на света.“

Ето графика на състезанието, където вълнението е в своя пик:

17-20 май 2023 г. Tour Of Sakarya (състезание по шосейни велосипеди)
19.05.2023 (Етап 3) Начален час 10:00 Sunflower Cycling Valley
20.05.2023 (Етап 4) Начален час 10:00 Sunflower Cycling Valley

● 19 май 2023 г
MTB CUP (HC) – Sunflower Cycling Valley
Начален час: 16:00 – 19:00ч
● 21 май 2023 г
UCI MTB (планинско колоездене) Елиминатор Световна купа-Sunflower Cycling Valley
Начален час: 14:00 – 18:00ч