Национални спортисти от ASKİ Sports се срещнаха с пресата

Националните състезатели на ASKİ Sports, които отбелязаха успехи на Европейското първенство по борба, проведено в Хърватия и Европейското първенство по вдигане на тежести, проведено в Армения, дойдоха заедно с членовете на пресата. Състезателите на ASKİ Spor, спечелили медали от европейски първенства по борба и вдигане на тежести, дойдоха заедно с представители на пресата.

Полумесецът и звездата на ASKİ Spor, които спечелиха 9 медала на Европейското първенство по борба в Хърватия и 8 медала на Европейското първенство по вдигане на тежести в Армения, бяха домакини от президента на клуба Юксел Арслан на медийното събитие, водено от Риза Каяалп и Таха Акгюл Спортен комплекс присъстваха на деня.

„ОТИВАМЕ В ИСТОРИЯТА КАТО ПИТАЙТЕ СПОРТА“

Изразявайки, че са записали история, като са спечелили 9 медала на Европейското първенство по борба, проведено в Хърватия, и отговаряйки на въпросите на членовете на пресата, президентът на спортен клуб ASKİ Юксел Арслан каза: „Нашите спортисти, които винаги са ни карали да се гордеем в света, с издигайки нашето знаме със звезда и полумесец на най-високо ниво, са на Европейското първенство по борба в Хърватия.Той получи 9 медала. Като ASKİ Spor станахме клубът с най-много медали в Европейското първенство и вписахме история. Отново във вдигането на тежести, спечелихме 8 медала на първенството по вдигане на тежести за старша възраст, проведено в Ереван, столицата на Армения. Радваме се на успехите на нашите състезатели“, каза той.

Подчертавайки, че са създали история в борбата, генералният координатор на спортен клуб ASKİ Абдула Чакмар каза: „Имахме две европейски първенства, едното е Европейското първенство по борба в Хърватия, а другото е Европейското първенство по вдигане на тежести в Ереван. Написахме история, като спечелихме 9 медала в борбата. Златните медали, получени от капитаните на нашия отбор Таха Акгюл и Риза Каяалп, бяха много важни. Таха изравни собствения си рекорд. Риза също изравни 12 шампионски титли на Александър Карелин. Тези шампионати никога няма да бъдат изтрити от историята. На Европейското първенство по вдигане на тежести нашата сестра Кансу и други атлети дадоха страхотна битка там и нашият национален химн беше изпят там. Бих искал да благодаря на кмета на Столична община Анкара Мансур Яваш и президента на нашия клуб Юксел Арслан за тяхната непоколебима подкрепа.“

НОВАТА ЦЕЛ НА ШАМПИОНИТЕ НА ОЛИМПИЯТА

Националните борци Таха Акгюл и Риза Каяалп, които се завърнаха в Турция като шампиони на Европейското първенство по борба, проведено в Загреб, столицата на Хърватия, заявиха, че имат за цел да спечелят златен медал и на Олимпиадата през 2024 г.:

Таха Акгул (Национален състезател по борба): „Спечелих десетата си титла на Европейско първенство. Докато постигнахме този успех, показахме голяма отдаденост, упорит труд и дисциплина. Важната цел за нас е Олимпиадата. Бих искал да благодаря на Столична община Анкара и почетния президент Мансур Яваш и президента на нашия клуб Юксел Арслан за тяхната голяма подкрепа към нас и нашия клуб.“

Риза Каяалп (Национален състезател по борба): „Като ASKİ Spor, ние сме клуб, който носи медали на страната ни от години. Кметът на нашата столична община Анкара Мансур Яваш ни подкрепя от деня, в който встъпи в длъжност. Нашият президент на клуба г-н Юксел полага усилия за нас. Таха Акгюл е 10-ти, а аз спечелих 12-ия шампионат. Пред нас са Олимпийските игри през 2024 г. Това Европейско първенство беше важно за мен, счупих рекорда на Александър Карелин като шампион, слава Богу, това е една от най-големите ми мечти да се подготвя за предстоящите Световни, Европейски и Олимпийски игри по по-морален начин, като спечеля 12-ото Европейско първенство и надявам се да напусна тази работа на Олимпийските игри през 2024 г.