MTB Night Cup показа голямо вълнение

Единственото в света международно нощно състезание MTB Night Cup, организирано в рамките на Sakarya Bike Fest, където Столична община Sakarya беше домакин на звездни спортисти, стана свидетел на голямо вълнение.

Столична община Сакаря е домакин на най-престижните велосипедни състезания в света тази година, както всяка година. MTB планинско колоездене, BMX суперкрос и международните шосейни състезания Tour Of Sakarya, които ще се проведат като част от Sakarya Bike Fest, ще донесат вълнението до върха.

Гигантската организация, която започна днес със състезанията от първия етап на Tour Sakarya, продължи с нощното състезание. Единственото в света международно нощно състезание MTB Sakarya Night Cup стартира в Sunflower Cycling Valley.

С организацията на Международния колоездачен съюз (UCI) беше поставена спираща дъха борба в най-всеобхватното съоръжение в Европа. Звездните педали прекосиха предизвикателните писти за планинско колоездене един по един в тъмното, за да стигнат до подиума в края на състезанието.

В надпреварата, в която участваха 20 жени и 36 мъже, бе пробягано трасе от 4 метра. Надпреварата, в която мъжете се състезаваха в 400 обиколки, а жените в 7 обиколки, продължи около 6 часа. На подиума се качиха състезателите, преминали най-бързо пистите в 2 отделни категории - жени и мъже.

При мъжете първи медал спечели австрийският колоездач Грегор Раги с време 1.15.32, втори остана швейцарецът Усрин Спеша, а трети остана украинецът Дмитро Титаренко. При жените първа финишира казахстанката Алина Саркулова с време 1.18.38, втора остана унгарката Вираг Бузаки, а трета финишира казахстанката Татяна Генелева.