Шампионатът по хвърляне на Нурула Ивак приключи в Бурса

Шампионатът по хвърляне на Нурула Ивак, който продължава два дни в Бурса, завърши със състезания по хвърляне на диск и копие през втория ден.

Завърши Шампионатът по хвърляне на Нурула Ивак, който беше организиран в името на загиналия национален състезател по чук Нурула Ивак. В същото време близо 18 състезатели мериха сили в надпреварите, които са финал на лигата по стрелба до 300 години.

След два дни състезания Спортен клуб ЕНКА спечели шампионата при мъжете с 18 точки в лигата по хвърляния U3317, докато Фенербахче остана втори, а Галатасарай трети. При девойките до 18 години спортен клуб ENKA зае първото място с 3152 точки, втори остана Фенербахче, а трети финишира Бурса Метрополитан Беледиеспор.

Есра Тюркмен се представи най-добре с 57.16 градуса и 1025 точки в оценката, направена по таблицата на IAAF за възрастни.

При мъжете Халил Йълмазер постигна най-добро представяне в хвърлянето на чук с резултат 71.16 и получи 1065 точки в отговор.