STM превози най-добрите пилоти на дронове в света на TEKNOFEST 2023

STM представя най-добрите пилоти на дронове в света на TEKNOFEST

Най-добрите пилоти на дронове в света бяха разкрити на TEKNOFEST 28 на Световната купа по дронове, където STM беше изпълнителен директор и 32 спортисти от 2023 различни страни се състезаваха ожесточено. Подаръците на летците с най-висок ранг бяха връчени от председателя на УС на отбранителната индустрия проф. д-р Исмаил Демир даде.

Продължавайки дейността си в съответствие с Националния технологичен ход и целите на напълно независимата отбранителна индустрия на Турция, STM Defence Technologies Engineering and Trade Inc. събра най-добрите пилоти на дронове в света на TEKNOFEST ISTANBUL. В рамките на TEKNOFEST, вълнението от Световната купа за дронове (WDC), което STM организира от 5 години, се проведе на летище Atatürk в Истанбул.

World Drone Cup-2023 стана свидетел на борбата на 28 спортисти от 32 различни страни, от Русия до Холандия, от Китай до Испания, от Америка до Швейцария. Братята Атакан Мерчимек и Бурак Мерчимек, които се класираха в турския шампионат по дронове миналата година, представиха Турция на WDC-2023.

Световен шампион за най-добър дрон от Франция

В WDC пилотите се бориха с дроновете, които сами проектираха и сглобиха на предизвикателни писти, специално подготвени. Пилотите на дронове, които станаха първи в състезанията в собствените си страни, споделиха своя коз в Истанбул. Най-добрите световни състезатели с дронове, които стартираха на пистата на 27 април, завършиха първия ден с разпознаване и тестови полети. След квалификационните кръгове през втория ден настъпи вълнението от големия финал. На финала първо място завоюва Килиан Русо от Франция, второ Евън Търнър от САЩ и трето Дейвид Модиг от Швеция. Победителят на WDC-2022 спечели 80 хиляди TL, вторият 60 хиляди TL и третият 40 хиляди TL.

Исмаил Демир, ръководител на отбранителната индустрия, заема пилотското място

След спиращата дъха битка, подаръците бяха връчени на шампионите от президента на Турското президентство на отбранителната индустрия проф. д-р Исмаил Демир и генералният мениджър на STM Йозгюр Гюлерюз. Поздравявайки пилотите на дронове, Демир и Гюлерюз отидоха на пилотските си места, за да изпитат дроновете, които могат да достигнат скорост от 260 км в час. Демир и Гюлерюз проследиха полета на шампиона Русо през FPV дрон очила.

Над 2 дрона се състезаваха в небето

Световната купа по дронове, ръководена от STM и сцена на надпреварата на най-добрите в света, прие 4 състезатели от 182 държави в Турция през последните 224 години. В състезанията бяха използвани над 7.5 дрона, като бяха обходени над 2 км писти. Най-високата скорост, постигната досега в състезанието, беше 260 км/ч.

От друга страна, състезателите, които ще определят шампионите в Турция и ще представят Турция на WDC през следващата година, ще бъдат определени на Teknofest Drone Championship (TDS) между 30 април и 1 май.

Разработвайки водещи платформи в производството на тактически мини UAV в Турция и в света, STM позволява на пилотите на дронове да развият основни инженерни умения както в TEKNOFEST Drone Championship, така и в World Drone Cup. Пилотите проектират свои собствени дронове, разработват техния софтуер и ги сглобяват и участват в състезанията.